SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gültan Kışanak haberi BDP'yi rahatsız etti

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2012 16:08
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2012 16:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com


Gültan Kışanak haberi BDP'yi rahatsız etti

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Gültan Kışanak'ı PKK'lılar sorgulamış" başlıklı haberlerin gerçek dışı olduğu ileri sürüldü. Kişilik hakları ve kamuoyunun doğru haber alma hakkı başta olmak üzere, basın meslek ilke ve ahlakının ihlal edildiğinin belirtildiği açıklamada, bahse konu haberin gerçek dışı, tamamen uydurma ve bir karalama kampanyasının ürünü olduğu ileri sürüldü.

Haberde, hiçbir kaynak gösterilmediği gibi, iddiaları doğrulayacak ne bir belgeye ne de bir bilgiye yer verilmediğinin iddia edildiği açıklamada, şöyle denildi:

"Haberde, Sayın Eşbaşkanımızla ilgili iddiaların gözaltı sırasında Siirt Belediye Başkanı Sayın Selim Sadak'a sorulduğu şeklinde bir ifadeye de yer verilmektedir. Haberi yapan muhabir Siirt Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguya mı katılmıştır? Kamuoyunun bunu bilme hakkı vardır. İlgili gazetelerin derhal açıklama yapması gerekir. İddialarla ilgili 'belirlenmiştir', 'anlaşılmıştır' denilmesine karşın, neye göre belirlendiği, hangi bilgiye göre anlaşıldığı yer almamaktadır. Dolayısıyla bu haber tümüyle hayal ürünüdür. Bu haberi servis yapanların amacı BDP'ye yönelik süregiden hukuk dışı siyasi soykırım operasyonlarını halk nezdinde meşrulaştırmak, BDP'yi itibarsızlaştırarak siyaset yapamaz hale getirmek ve Eş Genel Başkanımızı hedef göstermektir.

Adeta psikolojik savaş yöntemi ile yazılan haberin bir karalama kampanyasının devamı niteliğinde olduğu kuşkusuzdur. Adı geçen gazete ve yayın organları, bireylerin haber alma hakkını ihlal etmekle birlikte Sayın Gültan Kışanak'ın kişilik haklarına aleni bir saldırı gerçekleştirmişlerdir ve sayın Eş Başkanımızı hedef göstermişlerdir. Bu bağlamda tümüyle uydurma bir haberi servis yapmanın gazetecilik basın meslek ahlakı ile ne denli bağdaştığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Yine, her türlü yasal yollara başvuru yapacağımızı bildiriyor; böylesi bir haberi yayımlayanları kınıyor ve adı geçen gazeteleri özür dilemeye çağırıyoruz."Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/gultan-kisanak-haberi-bdp-yi-rahatsiz-etti/siyaset/siyasetdetay/11.12.2012/1640349/default.htmEtiketler: PKK , BDP , Siirt , soykırım , Emniyet Müdürlüğü , Selim Sadak , Gültan Kışanak
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.