SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğankent’e Hastane ve Diş Doktoru Müjdesi!

Doğu Karadeniz’in Doğuya açılan kapısı olan D-877 Devlet Yolu üzerinde bulunan Giresun’un şirin ilçesi Doğankent, uzun uğraşlar sonucunda hastaneye kavuşuyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2022 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2022 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Doğankent’e Hastane ve Diş Doktoru Müjdesi!

Doğu Karadeniz’in Doğuya açılan kapısı olan D-877 Devlet Yolu üzerinde bulunan Giresun’un şirin ilçesi Doğankent, uzun uğraşlar sonucunda hastaneye kavuşuyor.

Giresun'un Tirebolu ilçesinden başlayıp Malatya'nın Arapgir ilçesinde sona eren D-877 Devlet Yolu sadece şehirlerarası bir yol olmayıp, Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu olmak üzere; Asya kıtasına ve İran’a bağlayan en önemli geçiş noktalarından biri olan halk arasında da “İran Yolu” olarak bilinen stratejik öneme sahip bir yoldur.

D-877 Devlet Yolu’nun 30’uncu kilometresinde kurulmuş olan eski adı ile “Harşit” şimdiki adı ile Doğankent olan ilçenin en büyük sıkıntılarından biri sağlık alanında ayakta tedavi sürecinin ilk basamağı olacak bir hastanenin bulunmaması idi.

Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden’in ilçe başkanı iken başlattığı girişimleri belediye başkanı olduktan sonra da ısrarla takip etmesi sonucunda bu sorununda en kısa sürede çözüleceği müjdesini Giresun Milletvekili Avukat Kadir Aydın ve Belediye Başkanı Rüşan Özden verdi.

Başkan Özden “Her şey Daha Yaşanabilir Bir Doğankent İçin!” diyerek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; “İki günlük Ankara mesaimizde Milletvekillerimiz Sn. Cemal Öztürk, Sn. Kadir Aydın ve Sn. Sabri Öztürk'ü ziyaret ettik. Sayın Milletvekillerimiz ile İlçemiz ile ilgili çeşitli konularda istişarelerde bulunduk. Milletvekillerimizin riyasetinde Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Kocayı ziyaret ettik. Sayın Bakanımız ilçe hastanemizin yapım ihalesi ve ilçemize Kadrolu Diş Hekimi talimatlarını verdiler”  

Milletvekili Aydın’da kendi sosyal medya hesabı üzerinden; “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı, Milletvekilimiz Cemal Öztürk ve Doğankent Belediye Başkanımız Rüşan Özden ile birlikte TBMM’de ziyaret ettik. Sayın Bakanımız, Doğankent ilçemizde yapımı planlanan hastanenin yaklaşık maliyet değerinin belirlendiği ve çok kısa sürede ihale edileceği müjdesini bizlerle paylaştı. Sayın Bakanımıza nazik misafirperverliği ve ilimiz ile ilgili konulara gösterdiği yakın ilgi ve alakası için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” paylaşımında bulundu.

Önümüzdeki aylarda ihaleye çıkması beklenen hastane ile ilgili çalışmalarda somut adım atılması İlçe halkı ve çevre ilçelerde memnuniyetle karşılanırken hastanenin yapılması kadar yapıldıktan sonra ilçe halkının ayaktan tetkik ve tedavileri için başka ilçelere ve illere gitmesini gerektirmeyecek donanın ve personel kadrosunun da istihdam edilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.