SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Valilerden Havaalanı Sahasında İnceleme

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2012 18:09
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2012 18:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Valilerden Havaalanı Sahasında İnceleme
Piraziz-Gülyalı ilçeleri arasında yapımı devam etmekte olan, Türkiye'de ilk, dünyada denize dolgu yapılarak inşa edilen üçüncü havalimanı olacak Ordu-Giresun Havalimanı inşaat sahasındaki şantiye binasında giden Vali Dursun Ali Şahin ve Ordu Valisi Orhan Düzgün’e Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ve yüklenici firmanın Proje Müdürü Ömer Işık tarafından inşaatının son durumu hakkında bilgi aktarıldı.
 
İncelemeler sırasında Vali Şahin, yaptığı açıklamada; projenin bir an önce tamamlanmasını arzu etiklerini ifade ederek ''Zaman zaman Ordu Valimizle birlikte burada yapılan çalışmaları yerinde görmek ve denetlemek üzere buraya geliyoruz. Yapılan çalışmaların hangi düzeyde olduğunu denetliyoruz. Bugün vardığımız sonuç, bizleri memnun edicidir. Bir günde 80 aracın 24 saat aralıksız çalışması ve 40 bin ton taşın denize indirilmesi oldukça sevindirici. Şu anda çalışmaların istenildiği şekilde yürütüldüğü tarafımızca gözlemlendi. Gelinen nokta şudur ki üst yapıdaki çalışmalarla alt yapıdaki çalışmaların önümüzdeki günlerde paralel bir şekilde yürütülerek ikisinin de aynı anda hizmete girecek olması sevindiricidir'' dedi.
 
Ordu Valisi Düzgün’ de, “Dış mendirek koruyucu mendireğimizin yaklaşık uzunluğu 4,5 kilometreydi. 2012 yılsonu hedefi ise 2,5 kilometreydi. Bu hedefe bugün itibarıyla yaklaşıldığını görmek gerçekten memnuniyet verici. Dış koruyucu mendirekteki dolgu çalışmaları devam ederken, bir taraftan da pist dolgusu çalışmaları devam ediyor. Pist dolgusunda da 420 metreye ulaşıldı. Ocak ayı itibariyle de havaalanının üst yapısının terminal binalarının ihalesine çıkılacak ve inşallah Nisan ayı itibariyle de apronun ve terminal binalarının yapılacağı alanın dolusu tamamlanmış olacak. Apron alanındaki dolgu çalışmalarına geçtiğimiz ay itibariyle başlanmıştı. İnşallah bahar aylarından itibaren de üstyapının inşaat çalışmalarına başlanmasını, 2013 yılı içerisinde de üst yapının tamamlanarak havaalanının uçuşlara açılmasını hepimiz canı gönülden arzu ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.
 
Kaymakam Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ve Yüklenici Firma Proje Müdürü Ömer Işık, verdikleri bilgide; inşaatı devam eden havalimanının dış koruyucu mendirek yapımının 2 bin 475 metreyi, pist dolgusunun da 420 metreyi bulduğunu şu anda çalışmaların gece-gündüz 80 araçla devam ettirildiğini ve çalışmaların planlanan şekilde sürdürüldüğünü belirttiler.
 
Ordu-Giresun Havalimanı projesinde yapılan değişikliklerle ilgili teknik bilgiler aktaran Proje Müdürü Işık, “Havalimanı Apron alanı 28 bin m2’den, 38 bin m2’ye çıkarıldı. Ayrıca, uçakların ilk projede sadece Ordu istikametinden iniş yapılması planlanmaktaydı ancak yapılan değişiklikle Giresun tarafından da uçakların piste inmesinin sağlanması için her iki taraftan iniş ve kalkış yapılabilecek şekilde projede değişiklikler yapıldı. Havalimanı inşaatı için bugüne kadar 4 milyon 200 bin ton taş döküldü. İşin tekniğine göre aşama aşama hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Planladığımız şekilde havalimanının yapımını sürdürüyoruz” dedi.
 
Vali Şahin ve Vali Düzgün, Ordu-Giresun Havalimanı inşaatındaki incelemelerinin ardından Gülyalı Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Talip Şen’le bir süre sohbet etti.
 
Vali Dursun Ali Şahin ve Ordu Valisi Orhan Düzgün’ün Ordu-Giresun Havalimanı sahasında yaptığı incelemelerde; Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, Yüklenici Firma Proje Müdürü Şefi Ömer Işık da hazır bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.