SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Osman Alim, Başkanlığa Aday

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2017 15:54
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2017 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Osman Alim, Başkanlığa Aday
Kongrede aday olacağını açıklayan işadamı Osman Alim, seçim çalışmalarına ilçe ziyaretleri ile başladı.

Aynı zamanda, ilimizde bulunan en büyük küçükbaş hayvan projesi olan S.S. Harşit Vadisi Kalkınma Kooperatifi Başkanı da olan Osman Alim, bu alanda edindiği tecrübeleri fiiliyata döndürmek için Giresun Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Doğankent ilçesinde doğduğunu dile getiren Osman Alim, ilk, orta ve lise eğitimini Doğankent'te yaptığını, evli ve iki çocuk babası olduğunu belirtti.

İstanbul'da lojistik, kargo taşımacılığı, gıda, turizm ve hayvancılık alında iş yapmakta olduğunu, sektörde geniş çevresi ve deneyimi bulunduğunu söyleyen Osman Alim, Giresun Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri birliğine başkan seçilmesi halinde koyun ve keçi sayısını artırmak, teşviklerin daha fazla alınması sağlamak için merkezi yönetim ile iş birliği yapacağını söyledi.

Osman Alim, ilimizdeki hayvan üreticilerin hayvanlarını daha değerli hale gelmesi için ülkemizde et sektörü ile irtibatlı olduklarını, toptan et ihtiyacı olan firmaları Giresun'a gelmeye ikna edebileceklerini ve Giresun yayla kuzusunun aranan bir kuzu olması için çalışacaklarını ifade etti.

Manda ve inek teşviklerinin küçükbaş hayvancılığa göre daha yüksek olduğunu belirten Osman Alim, küçükbaş hayvancılık sektörünün gelişmesi için on koyunun bir ineğe eş değer olması gerektiğini ileri sürdü.

Seçimi kazanması halinde, çoban teşvikinin hayata geçmesi için çalışacaklarını ifade eden Osman Alim, sorunları merkez ile iş birliği içinde çözümü için Ankara-Giresun arası her zaman yollarda olacaklarını söyleyerek “Koyun ve keçinin yünlerinin değer kazanmaları için ithalatın kısıtlamaya yönelik projelerimiz var. Ülkemizde her yıl 255 milyon USD değerinde yün iplik veya yünden mamul ürün ithalatı yapılıyor. Bu ithalata bir kısıtlama yerli malını kullanmak için teşvik edilmesi ve bakanlıklar ile irtibata geçerek sorunu çözülmesi için gayret edeceğiz. Ülkemizde kuzu satış merkezleri var. Konya, Çanakkale ve Balıkesir gibi bunlara Giresun'u da ilave edeceğeyiz” dedi.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.