SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk Chopper’ler Doğankent’ten geçti.

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2013 23:34
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2013 23:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Türk Chopper’ler Doğankent’ten geçti.
Bugün saat: 16.00 sıralarında Doğankent ilçesine gelen kulüp üyeleri Doğankent Emniyet Amirliği karşında konakladı.
 
Doğankent Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı misafirlere hoş geldiniz diyerek, ilçe hakkında bilgi verdi. Daha sonra 40 kişilik Motosiklet grubu, Harşit Vadisi internet sitemisi editörü Seyit Güvendi’nin rehberliğinde şehri tur atarak vatandaşlarla selamlaştı.
 

 
Doğu Karadeniz turuna çıkan Kulüp üyeleri Kürtün üzerinden Gümüşhane ye gitmek üzere Doğankent ilçesinden ayrıldı.
 
Kendi internet sitelerinde ki ifadeleriyle;
 
Türk Chopper Motorsiklet Kulübü hakkında neler biliyorsunuz.
 
2005 yılının başlarında Türkiye’de hızla gelişmekte olan motosiklet kültürünün paralelinde, motosiklet kulüpleri ve toplulukları ortaya çıkmış, var olan eski oluşumlarda büyümeye başlamıştı.
 

 
Ancak hemen hemen tüm oluşumlar her tipte motosikletin katıldığı riders kulüplerdi. Bu dönemde sadece Custom, Cruiser, Chopper motosiklet modellerinden oluşan, tüm halkı, tüm motosiklet hacimlerini ve markalarını kucaklayan bir kulüp yoktu.
 

 
2007 yılının başlarında kurucumuz Ali Rıza UYGUR, motosikletlerden ziyade, üzerindeki sürücülerin sosyal dayanışma içinde olacağı, giderek yalnızlığa itilen “Cruiser” sürücülerinin ve atlama basamağı olarak lanse edilen “Cruiser” motosikletlerin hak ettiği saygınlığa ve değere ulaşacağı, ortak bir kulüp çatısı altında toplanma çalışmalarına başladı.
 

 
Bu çalışmalar sonucunda Ali Rıza Uygur’un önderliğinde 19 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Türk Chopper Motosiklet Kulübü, ilk toplantısını İzmir’de gerçekleştirmiş, ilk toplantıya katılan üyelerin hepsi kurucu üye kabul edilmiş ve toplantıda Ali Rıza UYGUR oy birliğiyle Türk Chopper Motosiklet Kulübü Genel Başkanı olarak seçilmiştir. Bu toplantı da değişmeden günümüze kadar gelen Türk Chopper MK Misyonu da kaleme alınmıştır.
 

 
Asıl hedef olan, her türlü hava ve yol şartlarında güvenli toplu sürüşü özendirme, destekleme ve gereken eğitimleri sağlama amacı ile hareket eden Türk Chopper MK farklılık yaratmalıydı. Bunun için her çarşamba Atatürk Heykeli’nin olduğu bir meydan da toplanarak halkla iç içe, insanların rahatça motosiklet sürücülerini görüp yaklaşabileceği, motosikletleri yakından tanıyabileceği ve her türlü konuda konuşabileceği ortamı yarattı.

 
Bu toplantıların sonrasında şehrin yollarında toplu ve güvenli kortejler halinde sürüşler düzenleniyor. Her hafta gerçekleştirilen bu kortejler, Türkiye’de bir ilktir. Bu sürüş, toplu haldeki “Cruiser” motosikletlerin görsel şovunu, aynı tipteki motosikletlerle toplu sürmenin zevkini, sosyal dayanışmayı ve birlikte hareket etmenin gücünü temsil etmiş, halkımızın teveccühüne mazhar olmuştur.

 
Halkımızdan aldığımız destekle büyük bir hızla büyüyen Türk Chopper MK, bünyesine bayan sürücüleri de alarak yüreklendirmiş, Türk örf ve adetlerini uygulayarak herkese örnek olmuştur.
 
Bu büyüme sonucunda Türk Chopper MK ateşi, İzmir’den sonra tüm Türkiye’yi sararak önce Muğla ardından Ankara, Konya, Adana, Aydın, İstanbul, Çanakkale ve Denizli il grupları kurulmuştur.
 
Türkiye’nin birçok ilinde temsilciliklerimiz oluşmuş ve oluşmaya devam etmektedir.
Türk Chopper MK, kardeşlerinden aldığı güçle Türkiye’de birçok ilke imza atmış ve bu bağlamda Türkiye’nin ilk Chopper Festivalini, CCC FEST’i düzenleme başarısını göstererek, dünyadaki benzerleri gibi büyük bir festivali Türk motosiklet severlerine kazandırmıştır.  Motosikletlerin trafikte fark edilmelerini ve motosiklet sürücülerinin kask takmalarını özendirme adına, ülkemizde ilk defa yapılan Kask Tasarım yarışmasının fikir babası ve ana destekçisi olmuştur.
 
“Birlikteliğimiz Gücümüzdür” sloganı felsefemizi yansıtmaktadır ve bizleri birbirimize, kulüp logomuz da vurgulandığı üzere, sevgi saygı ve sadakatle bağlayan Türk Chopper MK hala büyümeye devam etmektedir.
 
Bu topraklar üzerinde yaşayan her ırk, dil ve dinden vatansever insanların kurduğu Türk Chopper MK yurtdışında da kurulum çalışmalarını sürdürmektedir.
Tüm halkımıza meydanlarda ve yollarda bize gösterdikleri sevgi, ilgi ve coşkulu kutlamalarından dolayı teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.