SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özrü Kabahatinden Büyük!

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2013 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2013 11:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Özrü Kabahatinden Büyük!
Eylemin 4 üncü gününe girilirken ulusal basına da yansıyan haberlerde Muhtar Aracı’nın “Ben Yeşiltepe Mahallesi muhtarı olarak saymış olduğum ihtiyaçlarım karşılanana kadar belediye binası önünde mücadele başlattım” diyerek istekleri karşılanıncaya kadar açlık grevini sürdüreceğini söylemesine karşılık Doğankent Belediye Başkanı BBP'li Nazmiye Kabadayı’nın muhtar Aracı'yı şov yapmakla suçladığı ifadeleri yer aldı.
 
Yeşiltepe Mahallesi'nin hizmet açısından bir sorunu bulunmadığını, yolun yapımı için mahalle sakinleri ile görüştüklerini anlatan Başkan Kabadayı’nın “yolun çimentosu, çakılı, kumu, nakliyesi benden. Sadece işçiliği vatandaştan. Yöre insanları ile bu konuda mutabakata vardık ama o günden bu yana, ‘Biz işçiliğe hazırız' diyen olmadı. Bugün hazır olduklarını söyleseler malzemeye hemen gönderirim” diye basına beyanat vermesi özrünün kabahatinden daha büyük olduğu atasözünü akıllara getirdi.
 
Belediyenin asli görevleri içerisinde bulunan yol,su,altyapı gibi hizmetlerin yerine getirilmesinde vatandaşlardan böyle bir talepte bulunulması ve bunun şart olarak ileri sürülmesi bu çağda kanun tanımamazlık değilse ancak bilgisizlik olarak adlandırılabilir.
 
Anayasanın vatandaşlara angarya yüklenemeceği ilkesinden haberi olan bir kamu görevlisinin hizmet götürmek zorunda olduğu vatandaşlardan yapılacak bu hizmete karşı angarya yüklenmesi addedilecek şartlar ileri sürmesi ilçe halkı tarafından tepkiyle karşılandı.
 
Doğankent Belediye Başkanı Kabadayı’nın 2 dönemdir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan ilçe sakinleri bu dönem içerisinde belediye imkanları ile yapılan hiçbir hizmetin bulunmadığını, alınan hizmetlerin hep ilçede bulunan HES firmaları ve belediye dışındaki kamu kurumlarının getirdiği veya kaynak sağladığı hizmetler olduğu, iktidar partisi olmasına rağmen bütçem yetersiz diye belediyenin kadrolu işçilerini haksız yere işten çıkardığı, ancak bütün bunlara rağmen yine aldığı son encümen kararı ile belediyeyi 750 bin TL civarında borca sokmak için yetki istediğini belirterek hala hizmet getirmek için pazarlık yapmakta ve başka kaynaklardan gelen hizmetleri kendi yaptığı hizmet gibi göstermektedir diye eleştirilerde bulundular.
 
Yine halk arasında şu anda Doğankent ilçesi Sadaklı Mahallesinde yapımı devam eden Arslancık HES firması yetkilileri ile yapılan protokol gereği bu şirketten 1000 metreküp hazır beton istediği ileri sürülen Kabadayı’nın bu betonu nerede kullanılacağı da merak edilen konular arasında yerini aldı.
 
Doğankent Belediyesinin 10 yıl içerisinde ilçeye kazandırdıkları ve kaybettirdikleri karşılaştırılırsa en yakın emsal ilçe olan Kürtün ilçesinin gidip görülmesini isteyen vatandaşlar, Kabadayı’nın artık bu tavırları ve kural tanımazlıkları ile kendini tamamen vatandaş nezdinde artık hizmet getiremeyecek bir yönetici olarak algılanmasına yol açmaya başladığını ileri sürdü.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.