SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Canikli, Başkan Özden’e Söz Verdi

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2014 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 30.09.2014 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Bakan Canikli, Başkan Özden’e Söz Verdi

Başkan Özden’in Ankara temasları sonucunda kamuoyu ile paylaştığı ve sözünü aldığını söylediği hizmetlerin yarısını gerçekleştirmesi durumunda ilçede uzun yıllardır özlemle beklenen birçok sorun ortadan kalkacaktır.  
 
Geçen hafta; Giresun Milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımı ile Bakan Canikli’ye yapılan ziyaret sırasında önce Giresun’un genel sorunları üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu.
 
Ziyaret sırasında Giresun heyeti, kendi ilçe ve beldelerinin ihtiyaç ve sorunlarını bir liste hainde Bakan Canikli’ye sundu.
 
Doğankent Ak Parti İlçe Başkanı Rüşan Özden’de Doğankent ilçesi ile ilgili ihtiyaç ve sorunları Bakan Canikli’ye aktardı.
 
BAŞKAN ÖZDEN, DOĞANKENT’İN SORUNLARINI AKTARDI
 
Başkan Özden; öncelikli olarak 7/24 saat hizmet verecek entegre hastane, önümüzdeki yıl öğrenci alacak olan Meslek Yüksek Okulu (MYO)’nun yurt sorunu, Karadeniz yaylalarını birbirine içerden bağlayacak olan “Yeşilyol Projesi” kapsamında Kavraz Deresi üzerinden Kazıkbeli Yaylasına ulaşım sağlayan yolun Yeşilyol kapsamına alınması, Köy yollarının Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) bütçesine ilaveten İl Özel İdaresi Kaynakları ile yapılması, KHGB emrine iş makinaları ve kamyon verilmesi, İlçeye bir Kapalı Spor Salonu yaptırılması hususlarında hazırladığı dosyayı Bakan Canikli’ye sundu.
 
Bakan Canikli, dosya içerisinde bulunan ihtiyaç ve taleplerin karşılanması ve giderilmesi için Danışmanı İsmail Özkaya’ya gerekli talimatları verdi.
 
BAKAN CANİKLİ’DEN DOĞANKENT’İ SEVİNDİRECEK SÖZLER…
 
Görüşmeler sonucunda olumlu gelişmeler olduğunu ve müjdeli haberler getirdiğini açıklayan Başkan Özden, Bakan Canikli’nin 7/24 saat açık bulunacak entegre hastane konusunu bizzat Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na ilettiğini, Danışmanı Özkaya’nın da bizzat konu ile ilgileneceğini söylediğini, yurt sorunu için, uygun bir bina varsa hemen kiralanabileceğini, kalıcı yurt yapımı için de bir an önce talep yazısının yazılıp Kredi ve Yurtlar Kurumu’na gönderilmesi gerektiğini ve bu konunun takibinde olacağını, Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) Yeşil Yol Projesinin yapılmasını sağlayan 23. Dönem Giresun Milletvekilimiz Hacı Hasan Sönmez tarafından özellikle yeşil yol ağına dahil edilen ancak projenin uygulama aşamasında projeden çıkarılan Doğankent-Kavraz-Kazıkbeli yolunun yolun tekrar yeşil yol ağına alınacağını, Köy yollarının standart hale getirilmesi için İl Özel İdaresi kanalıyla en azından köylerin anayol ağlarının yapılması için gerekli desteği vereceğini, yıl sonuna kadar KHGB’nin en azından Greyder ihtiyacını gidereceğini, Kapalıspor salonu yapımı konusuna vakıf olduğunu, talep yazısının Gençlik ve Spor Bakanlığında olduğunu ve takip ettiğini, söyleyerek Gümrük ve Ticaret bakanlığından istekte bulunduğu birçok konuda umutlu olduğunu dile getirdi.
 
Başkan Özden, Ankara dönüşünde yaptığı görüşmeler ve edindiği izlenimlerini 26 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen Ak Parti Doğankent İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yönetim kurulu üyeleri ile paylaştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.