SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Kabadayı Güven Tazeledi

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2013 09:08
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2013 09:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Başkan Kabadayı Güven Tazeledi
Genel Kurul Toplantısı, 29 Aralık Pazar günü Beykoz Rüzgarlıbahçe’de bulunan Beykozlu Giresunlular Derneği’nin genel merkezinde yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan eski dernek başkanlarından Mehmet Akbulut, divan başkanlığı için Doğankent ÇEVDER Başkanı Ömer Türk, Kurtuluş Şahin ve Halis Kabadayı’yı önerdi.
Divan üyelerinin seçimi ile başlayan genel kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 2011-2013 yılı faaliyet raporu ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından 2011-2013 yılı kesin hesap cetveli okunarak üyelerin oybirliği ile ibra edildi. 2013-2014 yılı tahmini bütçesi üyelere okundu ve kabul edildi.
Divan başkanlığı yönetime talip olanların listelerini divan başkanlığına verilmesini istedi. Mevcut başkan Tahsin Kabadayı’nın tek listesinin sunulduğu genel kurulda, dernek üyeleri,  yeni yönetimini oybirliği ile kabul seçti.
Kabadayı’nın güven tazelediği genel kurulda yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Akbulut, Bahri Aydın, Nuray Kabadayı ve Zeki Şahin’den oluştu.

 
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan merkezi İstanbul Beykoz İlçesi Çubuklu Mahallesinde bulunan Doğankent ÇEVDER Başkanı Ömer Türk, dernek seçimlerinde genellikle liste sıkıntısı yaşandığını burada böyle bir sıkıntı yaşanmamasının kendisini mutlu ettiğini söyledi. 
Türk, “Ben Doymuş Köyü Derneğinde üyeyim. Doğankent ve Çevre Köyleri Derneğimizde Başkanlık görevini yürütüyorum. Aynı zamanda Beykozlu Giresunlar Derneği’nde de Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum. Bu kapsamda Doymuşlu hemşehrilerimi her yerde yanımda görmeyi umut ediyorum.” dedi.

 
Dernek Başkanı Tahsin Kabadayı’da yaptığı konuşmada başkanlığı boyunca kendisine destek veren köylülerine ve işadamlarına teşekkür etti. Birçok hemşehrisinin kendilerini geri çevirmeyerek yaptıkları çalışmalara katılım gösterdiğini ve işadamlarının sponsor olduklarını söyledi.

İstanbul Giresunlular Federasyonunda yöneticilik görevinde de bulunan Etkin Ajansın başarılı organizatörlerinden Doymuş Köyü nüfusuna kayıtlı Temel Bilecen, dernekçiliğin uzun süredir içinde olduğunu, bu konuda çok güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti. Bu konuda da Doymuş Köyü Derneği ile tecrübelerini seve seve paylaşacağını belirtti. Diğer yandan genç nesli dernekçiliğe ısındırmak, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak telefon, mail ve sosyal ağları kullanmanın önemli olduğunun altını çizdi. Derneklerin büyük sıkıntısı olan aidat ödemeleri konusunda da yönetimin değil, üyelerin birbiri üzerinde baskı kurması gerektiğini söyledi.
Söz alan konuşmacılar derneğin bir web sitesinin olmadığını ve iletişim konusunda eksikliklerin olduğunu belirttiler.

 
Yeni Yönetim Kurulu listesinde yer eski dernek başkanı Mehmet Akbulut, burada yapılan eleştirilerin haklı olduğunu, kendilerinin de yıllardır dernekçiliğin içinde olduklarını ama yorulduklarını söyledi. Biz şu anda bu işin devamını sağlamak için çalışıyoruz. Elbette genç arkadaşların bizlerden bu görevleri devralmasını istiyoruz dedi. Diğer yandan dernek bünyesinde bir ortaklık kurulması ve ortaklıkla ileriye dönük yatırımlar yapılabileceğini belirterek bu konudaki düşüncelerini paylaştı.
Doğankent Gazetesi’nin İstanbul Editörlerinden Şadıhaber’in İmtiyaz Sahibi A.Öner Meral’da genel kurulda söz alarak hem bir birey olarak hem medya olarak yıllardır Doymuşlu hemşehrilerinin yanında olduğunu belirtti.
Sadece Doymuşluların değil tüm Doğankent’in köylerinin yaptığı faaliyetlere katılmaya çalıştığını belirten A. Öner, “Yaptığımız araştırmaya göre Doğankentliler olarak Beykoz nüfusunun yaklaşık %2’sini oluşturuyoruz. Beykoz’da temsil noktasında bu nüfusumuzu kullanamıyoruz. Hem Doymuş köyü derneğimize hem de Çevre Köyleri derneğimize sahip çıkarak hem idari hem de siyasi noktada temsil edilmemiz gerekir. Ben dernekten ne kazanç elde ederim diye değil, derneğe ne katkım olur diye üye olmak daha önemli. Ben yıllardır elimden geldiği kadar mücadele ediyorum. Çatalağaç Köyü Halk oyunlarının devam ettirmememizin temel nedeni de Doğankentlilerin bize sahip çıkmamasıdır. Umuyorum ki bir gün tüm Doğankentliler bir arada olabilirler.” Dedi.
Genel Kurul Toplantısı toplu resim çekiminin ardından üyelerin kendi aralarında yaptıkları sohbetle devam etti. Dernek organlarına seçilen üyelerin önümüzdeki günlerde kendi aralarında toplanarak görev bölümü yapması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.