SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cübbeli Hoca’yı üzecek karar!

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2012 12:46
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2012 12:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Cübbeli Hoca’yı üzecek karar!
Emniyet’e 6 Kasım’da gelen ihbar mailinde kadınlara, Cübbeli’nin avukatı F.O’nun baskı yaptığı ve para vererek şikayetin geri çektirildiği belirtildi.
 
İhbar mailindeki bilgileri araştıran Emniyet, kadınların Fas’ta ifade verdiği tarihte avukat F.O.’nun Fas’ta olduğunu ve o gün avukat F.O’ya aynı hukuk bürosunda görev yapan O.K. adlı kadın tarafından 18 bin dolar gönderildiğini tespit etti. Emniyet bu bilgileri mahkemeye gönderdi.
 
MAHKEMEYE RAPOR EDİLDİ
 
Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davanın görüldüğü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne emniyetten bir rapor gönderildi.
 
KADINLAR ŞİKATEYETİNİ GERİ ÇEKTİ
 
Ünlü’nün, ‘cinsel saldırı, haksız kazanç sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ iddiaları ile yargılandığı davanın müştekilerinden Faslı İmanee Lemghari ve Fatma Zohra ifadesini değiştirdi. Emniyet’teki ifadelerinde şikayetçi olan iki kadın, Fas’ta avukatları ve noter aracılığıyla verdiği ifadede ise şikayetçi olmadığını belirtti. Bu ifade değişikliği geçtiğimiz aylarda dava dosyasına girdi.
 
İHBAR MAİLİ GELDİ
 
Ancak bunun ardından İstanbul Emniyeti’ne 6 Kasım 2012 tarihinde bir ihbar maili gönderildi. İhbar mailinde Cübbeli Ahmet’in cemaatine yakın birisi olduğunu, sık sık toplantılarına katıldığını belirten ihbarcı, kadınların ifadesini değiştirmesi için avukat F. O’nun Fas’a giderek baskı yaptığını, kadınlara 18 bin dolar para vererek şikayetlerini geri çektirdiğini söyledi.
 
EMNİYET İHBAR MAİLİNDEKİ BİLGİLERİ DOĞRULADI
 
Bu ihbar maili üzerine harekete geçen emniyet, ihbarda adı geçen avukat F.O.’nun yurtdışı çıkış giriş tarihlerini inceledi. Emniyet, avukat F.O’nun 16 Temmuz tarihinde Fas’a gittiğini ve 20 Temmuz’da da Türkiye’ye döndüğünü tespit etti. İncelemesini daha da detaylandıran Emniyet, ilginç bir bilgi daha tespit etti.
 
KADINLARIN İFADE DEĞİŞTİRDİĞİ GÜN TÜRKİYE’DEN AVUKATA 18 BİN DOLAR
 
Kadınların ifadesini değiştirdiği tarih olan 18 Temmuz’da avukat F.O’ya, hukuk bürosunda çalışan O.K isimli kadın tarafından 18 bin dolar gönderildiğini belirledi. Paranın banka aracılığıyla gönderilmediğini belirleyen Emniyet, bir süre paranın nasıl gönderildiğini araştırdı. Araştırma sonucu 18 bin doların Western Union (Banka kullanılmadan acente sistemi üzerinden hızlı para gönderme şekli) sistemi ile gönderildiğini belirledi.
 
BİLGİLERİ MAHKEMEYE GÖNDERDİ
 
Bu bilgileri klasör halinde davanın görüldüğü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderen emniyetin, söz konusu paranın kadınların ifadesini değiştirmesi için kullanıldığı yönünde bir değerlendirme de mahkemeye sunduğu öğrenildi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.