SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tapuda SMS Dönemi Başlıyor

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2012 20:43
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2012 20:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com


Tapuda SMS Dönemi Başlıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, dolandırıcılara fırsat vermemek için tapu üzerinde yapılacak işlemlerde vatandaşı SMS ile uyaracak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, e-devlet kapsamında sürdürdüğü yeniliklere devam ediyor. 

“SMS Uyarı ve Bilgilendirme” sistemini hayata geçirecek olan Genel Müdürlük,  taşınmazlar üzerinde Tapu Müdürlüklerinde mülk sahiplerinin, isteğiyle ya da  isteği dışı gerçekleşecek alım, satım, ipotek ve  haciz gibi işlemlerde  anında cep telefonlarına uyarı mesajı gönderecek.

Yeni sistemle maliklerin cep telefonlarına “ Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerinde … Tapu Müdürlüğünde … sıra no ile … işlem yapılmaktadır” şeklinde  SMS  gönderilecek.

SMS SAHTECİLİĞİN ÖNÜNE GEÇECEK

Bu yeni uygulamayla   vatandaşların üzerine kayıtlı taşınmazlar, sahtecilere karşı korunacak.  Vatandaşlar uygulama ile    taşınmazları üzerinde gerçekleşecek her türlü tapu işlemlerinden haberdar olacak.

 e – Devlet  şifresi, mobil imza veya elektronik imzaya sahip tüm vatandaşlar   www.turkiye.gov.tr.  adresinden  cep telefonu bilgisini girmeleri halinde TAKBİS sistemi üzerinden T.C numarası ile eşleşen taşınmaz hakkında SMS hizmetinden  yaralanabilecek. Vatandaşlar, SMS hizmetinden   ücretsiz olarak yararlanabilecek.

TAPU KAYITLARI GÜNCELLENEBİLECEK
Vatandaşlar ayrıca,  e- devlet uygulaması ile  tapu kayıtlarındaki kimlik ve adres bilgilerini de güncelleyebilecek.Kaynak: http://konut.milliyet.com.tr/tapuda_sms_donemi_basliyor-konut-insaat-1640872.htmlEtiketler: e-devlet , Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü , tapu , haciz , Anında
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.