SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Rüşan Özden’in Beykoz Çıkarması

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2015 00:01
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2015 00:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Rüşan Özden’in Beykoz Çıkarması


Çatak Köyü Derneği ve Bursa Doğankentliler Derneğini ziyaret eden Rüşan Özden ve Fatma Dil Beykoz’da bulunan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği, Çatalağaç Köyü Derneği ve Doymuş Köyü Derneklerini ziyaret etti. Doğankentli işadamı Osman Alim de bu ziyaretler sırasında Dil ve Özden'e refaket etti.
 
SALİM ÖZTÜRK’TEN ZİYARET

Ak Partİ İlçe Başkanı Rüşan Özden ve İl Genel Meclisi üyesi Fatma Dil Doğankent Çevre Köyleri Derneği’nde Beykoz’daki STK temsilcileri ve köy temsilcileri ile bir araya geldi. Buradaki buluşmaya Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Ömer Türk'ün daveti üzerine Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’te katıldı. Öztürk dernek merkezinde Özden ve Dil ile bir sure sohbet etti.

DOĞANKENT ÇEVRE KÖYLERİ DERNEĞİ ÖZDEN VE DİL’İ KAHVALTIDA AĞIRLADI.


Doğanket Çevre Köyleri Derneği, Rüşa Özden ve Fatma Dil ile birlikte Beykozdaki STK temsilcilerine Beykoz Belediyesine ait Beykoz korusu içinde bulunan belediyenin sosyal tesislerinde kahvaltı verdi. Kahvaltıya Çatalağaç, Doymuş ve Güvenlik Köylerinin STK temsilcileri diğer köylerin köy temsilcileri davet edildi.

 
Kahvaltı sonrasında Doğankent Çevre Köyleri Derneği’nde Doğankentlilerle sohbet edip çay içen Özden buradan Çatalağaç Köyü Derneğine geçti.STK temsilcilerinin de katıldığı Çatalağaç Köyü Derneği’ndeki toplantıda Özden Doğankent ile ilgili sıkıntıları ve bunların çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Doğankentte göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 
 
NÜFUS GİDEREK AZALIYOR
Rüşan Özden Doğankent’in en büyük problemlerinden birinin nüfus problem olduğunu, başvurdukları yatırımlarla ilgili ilk önlerine çıkan engelin nüfus olduğunu belirti. Özden, “İnsanlarımız kendilerine yasal sıkıntıya sokacak bir durum yoksa nüfuslarını Doğankent’e almalıdır. Özellikle emekli olupta zamanın büyük bölümü köyde geçen insanlarımız nüfuslarını Doğankent’e taşımalıdır. Bu konuda buradaki STK’larımız ve insanlarımız bize yardımcı olmalıdır. Bizim bütçeden alacağımız kaynak da nüfusla doğru orantılı olduğundan bu konuda bir çok yatırımın getirilmesi konusunda zorluklarla karşılaşıyoruz. Bizim ricamız insanlarımız nüfuslarını ya Doğankent merkezine ya da köylerine alsınlar.” dedi.
 
Fatma Dil ise “Doğankent Nüfusundaki asıl azalmanın köylerde olduğunu, buralara gerek hizmetlerin gitmemesinden gerekse başka nedenlerle bir azalma olduğu doğru. İlçe merkezinin nüfusunda kısmen de olsa bir artma söz konusu.” dedi.
 
 
 
ORTAK PAYDAMIZ DOĞANKENT OLMALI
Belediye başkanının MHP li olması nedeniyle Doğankent’de daha mı az yatırım yapılıyor sorusu üzerine Özden, “Doğankent Belediyesi’nin MHP den ya da başka bir partiden olması çok da önemli değil. Gönül isterdiki iktidar partisinden yani bizim partimizden olsaydı. Hepimiz doğankent için birşeyler yapma çabasındayız. Buradaki STK’larda Doğankent ya da Doğankentliler için birşeyler yapma çabası içinde. Eğer Doğankent belediyesi bir proje harlayıpda bizden destek isterse yapabileceğimiz herşeyi yaparız. Lakin şu anda böyle bir talep gelmedi. Ben kendi adıma kim Doğankent adına bir proje ya da çalışma yaparsa destek olma sözü veriyorum.” dedi.
 
EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ YOL


Çatalağaç Köyü’nün yıllardır çözülemeyen yol problemi olduğunun hatırlatılması üzerine, İl Genel Meclisi Üyesi Fatma Dil “Giresun ve Doğankent’in önümüze çıkan en büyük problem yol. Bizim az sayıda köyümüz var ve her köyün yolu açık. Betonlama konusuna gelince istatistik olarak köy yollarımızın yaklaşık %45’i de betonlanmış. Biz bu köy yolları ile ilgili ödenek talep ettiğimizde diğer ilçelerin yol problemleri önümüze çıkıyor. Örneğin Tirebolu’nun 50 nin üzerinde köyü var ve bu köylerin yollarının % 35’i beton. Doğal olarak da ödeneklerin çoğu Tirebolu’ya ya da diğer ilçelere ayrılıyor.” dedi.
 
SEÇİMDEN SEÇİME GELEN SİYASETÇİ OLMAK İSTEMİYORUM
Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Çatalağaç Köyü Derneğinin başkanlık görevini yürüten Yunis Meral “Bizim ve buradaki insanarımızı Doğankent’e küstüren en önemli sorunlardan biri de seçim dönemlerinde burada ağırladığımız insanlar. Seçim dönemlerinde ya da başka vakitlerde gelen Doğankent yerel yöneticilerini biz burada her zaman en iyi şekilde ağırlıyoruz. Ancak Doğankent’e çıktığımızda gösterdiğimiz ilginin yarısına razı iken hiç bir ilgi görmüyoruz. Bu yöneticiler bizi Doğankent’te tanımıyor. Bu da bizim Doğankent’e bakış açımızı değiştiriyor.” dedi.Rüşan Özden, “Ben seçimden seçime buralara gelip insanlarımızla görüşen bir siyasetçi olmak istemiyorum. Yılda en az iki kez gurbette insanlarımızın yoğun olduğu bölgeleri ziyaret etmek istiyorum. Önümüzde başlayacak bir seçim süreci var. İnşallah bundan bu STK larımızı daha fazla ziyaret edeceğiz.” dedi.
 
DOĞANKENTLİLERİN DOĞANKENT İLE İLGİLİ BİR KAYGISI YOK


Doğankent Gazetesi İstanbul Temsilcisi Abdullah Öner Meral Burada yaptığı konuşmada “Çatalağaç Köyü Derneği, Beykozlu Giresunlular Derneği ve Giresun Medya Platformu’nda yöneticik yapıyorum. Doğankent’i bu STK’larda iyi bir şekilde temsil etme çabası içindeyim. Feshane Giresun Günleri’nde 2 yıl boyunca etkin şekilde görev aldım. Çatalağaç Köyü Halk Oyunları Ekibi’ni kurup Doğankentin, Harşıt Vadisi’nin kültürünü tanıtmak adına birçok çabamız oldu. Bize destek olan köylülerimiz dışında hiçbir Doğankentliden kuru bir teşekkür bile görmedik. Bütün bu çalışmaların sonucunda vardığımız sonuç sonuç da bizi üzüyor. Çünkü Doğankent’te yaşayan insanlarımızın Doğankent’in geleceği ya da gelişmesi ile ilgili bir kaygıları yok. Bizler yani gurbette yaşayanların böyle bir kaygısı var. Belki bizim bakış açımız daha farklıdır. Eğer Doğankent insanı da bu konuda bir çaba içine girerse bizlerin yapacağı çalışmalar daha istekli daha şevkli olacaktır. Ben Doğankent ile ilgili görüşlerimi, düşüncelerimi, projelerimi editörlüğünü yaptığım sitede zaten yazıyorum. Son yıllarda yazmaya ara verdim. Çünkü Doğankent’te hiçbir gelişme görmüyorum.” dedi.
 
 
DOĞANKENT’E YURT YAPILMALI


Doymuş Köyü Derneği’ni ziyareti sırasında Dernek merkezindeki Doğankent resmi üzerinde Doğankent ile ilgili projelerini STK temsilcileri ile paylaştı. Özden “Buradaki okulun yurt problemi çözülmeden Doğankent ekonomisine bir katkısı olmayacaktır.” dedi.


Doğankent ile ilgili sorunları ve projeleri konusunda Doymuş Köyü Derneği’nde de bilgi veren özden Beykoz’daki ziyaretlerini tamamladı. Özden gün boyunca İstanbul’daki ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti.
 
 
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.