SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GİRESUNLULAR TAKSİM VE FESHANEYİ KONUŞTU

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2015 16:04
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2015 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
GİRESUNLULAR TAKSİM VE FESHANEYİ KONUŞTU
Giresun Federasyonu genel merkezinde yapılan değerlendirme toplantısına İstanbul’daki STK temsilcileri, yerel medya mensupları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan toplantıya katılan MHP İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı Bilal Sarıyer ve Ak Parti 2. bölge milletvekili adayı Şerife Betül Han’a STK temsilcilerini kendilerini tanıtmaları için 5 dakika süre verdi.Milletvekili aday adaylarının kısaca kendilerini tanıtmasının ardından Hasan Turan “Biliyorsunuz ki bizimde aday adaylığı sürecimiz var ancak şu an burada oturduğumuz makam bizim siyaset yapacağımız makam değildir. Bu nedenle biz kendimizle ilgili bir konuşma yapmayacağız.” dedi.
 
 
HEP OLUMLU ÖRNEKLER VERELİM
Hasan Turan açılış konuşmasında “Ben toplumla paylaştığım meselelerde meselenin hep olumlu taraflarını konuştum. Çünkü milletimizi hep iyi yönde teşvik etmeye özen gösteriyorum. Bizim iyi yöndeki yaklaşımlarımızın toplumumuzun dinanizmini artıracağını unutmayalım.” dedi.
 

 
VATANDAŞ KENDİSİNE UMUT VERİLSİN İSTEMİYOR
Hasan Turan, “Giresun Günlerini planlarken ‘Giresun Gabuğunu Gırdı’ diye bir slogan geliştirdik. Dönemin Giresun Valisi Dursun Ali Şahin bu sloganı çok beğenmişti ve bizden ricası üzerine Giresun’un girişine yani Piraziz’e bu sloganı tabela yaparak astık. Daha sonra azınlık bir kesimin yoğun eleştirileri üzerine bu tabelamızı kaldırdılar. Biz ürettiğimiz fikirler ve sloganlarla topluma umut verelim, toplumumuz bu umutların peşinden koşsun, toplumumuz dinamik olsun istiyoruz. Ne yazık ki vatandaşımız kendisine umut verilmesini istemiyor.” dedi.

 
TAKSİM YÜRÜYÜŞÜ ÇOK ÖNEMLİ
Hasan Turan toplantıya katılımın yoğun olmasından duyduğu mutluluğu dile getirirken, bu yıl ki taksim yürüşüyünün çok önemli olduğununun altını çizdi. Turan, “İlk taksim yürüşümüzü Ankaraya duyurmuştuk. Bu yıl da Giresunluların sesini Taksim’den Ankaraya duyurmalıyız. Bu nedenle tüm derneklerimizden kentlerini en iyi şekilde tanıtacakları organizasyonlar yapmalarını bekliyoruz. Buraya katılan ya da katılamayan derneklerimizin bugünden sonra Taksim yürüşüyü gündemi ile toplanmalarını ve bu konu ile ilgili güzel çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Tüm zenginliklerimizle sesimiz Ankara’ya ulaşmalı dedi.
Çatalağaç Köyü Derneği Kemençe sanatçıları, halk oyunları ekipleri, yöresel kıyafetleri ve yöresel lezzetleriyle Taksim yürüşünde olacaklarını, Çamoluk Derneği yöneticileri de Taksim’de keşkek kazanı yürüteceklerini söyledi. GÖRFED başkanı Birol Gardaş Tünel’de bulunan Beyoğlu Belediyesinin hizmet binasında Giresun’un tüm güzelliklerinin yansıtıldığı bir sergi açılması önerisinde bulundu. Diğer STK temsilcileri de bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini belirttiler.

 
FESHANE NE NEDİR DİYORLAR
Hasan Turan Feshane ile ilgili birçok eleştirinin yapıldığını, horon oynayıp alışveriş yapılan bir yer olmaktan öteye gidemediğini iddia edenlerin olduğunu belirterek “Feshane hiçbir şey yapmadıysa bile Giresun’un İstanbul’daki nüfus yoğunluğunu ortaya çıkarmıştır. Giresun günleri Giresunluları bir araya toplayan güzel bir oluşumdur. Yaptığımız bu etkinlik birçok ile örnek olmuş ve Feshanede birçok il derneğinin etkinlik yapmasını sağlamıştır. Diğer yandan burayı ziyaret eden birçok hemşehrimizin mutluluklarına şahit olmuşuzdur. Feshane Giresun Günleri’nin her yıl yüzbinlerce Giresunlu’yu bir araya getirmesi bile büyük başarıdır.” dedi.
 
FESHANE STAND KURALARI ÇEKİLDİTaksim yürüşü ile ilgili görüş alışverişlerinin yapılmasının ardından 9. Feshane Giresun Günleri’nde ilçelerin standlarının bulunacağı II. Mahmut salonunda bulunan standlar için kura çekimi yapıldı. Her ilçenin temsilcilerinin çektiği kura sonucunda standların dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleşti. Doğankent adına kurayı Abdullah Öner Meral çekti.
 
1. Eynesil
2. Tirebolu
3. Güce
4. Bulancak
5. Merkez Batlama
6. Çanakçı
7. Şebinkarahisar
8. Piraziz
9. Yağlıdere
10. Keşap
11. Alucra
12. Görele
13. Dereli
14. Çamoluk
15. Espiye
16. Doğankent


 
Toplantı gündemin tamamlanması Taksim Yürüşüyü  ve Feshane Giresun Günleri ile ilgili Afiş ve davetiyelerin STK temsilcilerine dağıtılmasıyla sona erdi.
 
Abdullah Öner Meral
Doğankent Gazetesi
www.catalagackoyu.com 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.