SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğankent STK’ları Birleşiyor Mu?

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2015 18:51
Haber Güncellenme Tarihi: 12.11.2015 18:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Doğankent STK’ları Birleşiyor Mu?
Beykoz Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin öncülüğünde İstanbul ili Beykoz Belediyesi Sosyal Tesislerinde bir araya gelen, İstanbul’da kurulu bulunan Doğankentli STK temsilcileri, gündeme dair konuların yanı sıra, gelecekte STK çalışmalarıyla ilgili birlikte neler yapabileceklerini ele aldılar.
 
Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’ın İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye gitmesi nedeniyle boşalan Giresun Federasyonu Başkanlığı seçimi başta olmak üzere, Doğankent Dernekçiliği, Doğankent Derneklerinin oluşturacağı federasyon gibi bir üst yapı oluşturulması konularının ele alındığı yemekli toplantı oldukça verimli geçti.
 
Toplantıya ev sahipliği yapan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Ömer Türk, yaptığı konuşmada “Bugün burada toplanma amacımız bireysel olarak Doğankent için yaptıklarımız ya da yapacaklarımızın yanında STK lar olarak birlikte neler yapabilirizi konuşmak üzere toplandık. Bu toplantımızdan bir sonuç çıkmasa bile STK yöneticileri olarak bizler daha fazla bir araya gelmeli ve sorunlarımızı konuşup çözme noktasında birlikte hareket etmeliyiz.” dedi.
 
Yemeğe katılan STK temsilcileri de Doğankent STK larının bir federasyon çatısı altında birleşerek daha organize ve güçlü etkinlikler yapması, düzenleyecekleri piknik, şenlik, gece gibi organizasyonlarda birlik ve beraberliğin artırılması, Doğankentlilerin birbirleri ile tanışıp, kaynaşması için ortaklaşa organizasyonlar gerçekleştirilmesi noktasında görüş birliğine vardılar.
 
STK temsilcilerinin kendi dernekleri ile ilgili gerçekleştirilen faaliyetleri ve yapılan çalışmaları aktardığı konuşmaların ardından, Doğankent STK temsilcileri olarak 1-2 aylık periyotlar halinde sık sık bir araya gelinmesi gerektiği fikride benimsendi.
 
Yemekli toplantıya; Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Alim, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Türk, Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Tahsin Kabadayı, Güvenlik Köyü Derneği Başkanı Ali Patan, Çatalağaç Köyü Derneği Başkanı Yunis Meral,  Doğankent Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Osman Alim, Doğankent Gazetesi İstanbul Temsilcisi ve Giresun Medya Platformu Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Öner Meral ile derneklerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Haber : Ömer TEKİN
Foto : A.Meral ÖNER Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.