SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tirebolu-Torul Duble Yolu Sürprizi Yapacak Mı?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 Şubat Cuma günü Giresun’a geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2024 22:22
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2024 22:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tirebolu-Torul Duble Yolu Sürprizi Yapacak Mı?

Partisinin Giresun’da düzenleyeceği mitingde saat 15,30’da halka hitap etmesi beklenen Cumhurbaşkanı’nın mitinglerinde bölge halkına yaptığı yatırım süprizleri nedeniyle Tirebolu-Torul duble yolunun başlatılması ile ilgili özellikle Harşit Vadisi halkında sürpriz bir açıklama yapması beklentisi oluştu.
Ak Parti Giresun il başkanlığının Cumhurbaşkanı’nın ziyareti sırasında ilin sorunları ile ilgili bir dosya sunacağı bilgisi alınırken Tirebolu-Torul duble yolu ve Tirebolu-Torul-Erzincan tren yolu ile ilgili il yönetimi tarafından herhangi bir talebin olup olmayacağı konusunda bilgi alınamadı.
Karadeniz’i Doğu ve Güneydoğuya bağlayan en kısa yollardan biri olan Tirebolu-Torul-Erzincan duble yolunun 2016 yılında ihalesi yapılmış, 2018 yılında Karayolları tarafından onaylanıp ihale dosyası hazırlanmıştı.
Daha önce projesi hazırlanan yolun mevcut şekli korunarak keskin virajların tünelle geçilmesi nedeniyle uygulamada kamulaştırma bedeli ortaya çıkmayacak devlete sadece tünel maliyetleri için bir girdi olacaktır. Projede görünen 40 adet tünelin uzunluğu 28 km’dir. Toplam yol uzunluğu 78 km’dir. Tirebolu Torul yolunun iyileştirilmesiyle, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane –Tirebolu, Giresun, Samsun güzergâhında Trabzon devre dışı kalmasıyla bu hat 100 km daha kısalacağından, mazot ve taşıt açısından çok büyük tasarruf sağlanacaktır. Ayrıca keskin virajlardan dolayı sık olan trafik kazaları asgariye inmiş olacak.
İlk projesi II. Abdulhamid döneminde yapılan ve Atatürk’ünde yapılmasını arzu ettiği Tirebolu-Torul-Erzincan demiryolunun da Cumhurbaşkanı tarafından yeniden gündeme alınması ve bölge halkına bu konuda da bir sürpriz açıklama yapması beklentisi oluştu.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.