SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğankent’te MYO Heyecanı

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2015 18:33
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2015 18:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Doğankent’te MYO Heyecanı
 Giresun Üniversitesi Rektörlüğü ve Doğankent Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa yapılacak olan resmi açılış, 12 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’de Doğankent Veysi Akın Koloğlu Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilecek.
 
BAŞKAN TEKİN : “AÇILIŞA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”
 
Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, halkımızın heyecanla beklediği ve 12 Ekim Pazartesi günü yapılacak olan açılışa tüm halkımızın davetli olduğunu söyledi.
 
Haşim Birol Tekin, yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz gün öncelikli hedeflerimizden biri de Meslek Yüksekokulu binası olarak KOLİN A.Ş. ye yaptırılan, daha sonra atıl durumda olan ve bazı sebeplerden dolayı Giresun Üniversitesine devri yapılamayan ilçemizdeki bu binanın biran önce amacına uygun olarak hizmete geçirilmesi idi. Bunun için her kesimle irtibata geçerek, biran önce okulun eğitime başlamasına katkı sağlayabilecek bütün dinamiklerimizi harekete geçirerek bugünlere geldik.
 
“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
 
Göreve başlamamızın üzerinden 1,5 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen önemli bir hizmetin ilçemize kazandırılmasında tüm siyasi parti temsilcilerimiz, bürokratlarımız, akademik personellerimiz ve halkımızın destek ve teşvikleriyle bulunduğumuz noktaya gelerek çok şükür ilçemize kalıcı bir hizmetin getirilmesinin yolunu açmış olduk. İnşallah bundan sonraki hedefimiz daha fazla bölümün açılmasını sağlamak olacaktır. Bina fiziki olarak 4 bölümü kaldıracak şekilde yapılmıştır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almasına katkı sağlayacak barınma ve sosyal etkinlikler yapabilmesine imkan sağlayacak ortamları da belediye ve kaymakamlık olarak birlikte el ele vermek suretiyle çözmeye çalışacağız.”

HİZMET BİNASI KOLİN FİRMASI TARAFINDAN YAPTIRILDI.
 
GRÜ’nün 10’uncu yıl dönümde, 2015-2016 akademik yılında Doğankent ilçesinde de ilk etapta 31 öğrenci ile eğitime başlayacak olan Doğankent Meslek Yüksekokulu;   KOLİN İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından şirketin Yönetim Kurulu üyesi, hayırsever işadamı Veysi Akın Koloğlu adına yaptırılmış ve okulun iç donanımı ile demirbaş malzemelerin, eğitim öğretim araçlarının bedellerinin tamamı yine aynı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu tarafından karşılanmıştı.
 
AYNI ANDA 4 BÖLÜME HİZMET VEREBİLECEK KAPASİTEDE
 
KOLİN firmasına bağlı Akköy Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından, sosyal ve kültürel amaçlı projelere destek sağlamak amacıyla, ilçede yaptırılan; bina oturma alanı 862 m2, toplam inşaat alanı 5 bin 226 m2, bodrum + 5 kat  olarak projelendirilen, 1 adet toplantı odası, 1 adet seminer odası ile 21 adet dersliği ve planlanan bölüm sayısı 4 olan T.C. Giresun Üniversitesi Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu’nun  bina, çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri, lojmanı ve donanımı ile tesis edip, her türlü harç, gider ve benzeri mali yükümlülüklerden ari olarak, ilgili mevzuatın öngördüğü maddi ve hukuki yeterliliklere haiz bir şekilde adı geçen üniversiteye devredilmesini kararlaştırmış, bu amaca yönelik olarak, 10.03.2010 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörlüğü, Doğankent Kaymakamlığı ve Doğankent Belediye Başkanlığı ile müşterek bir protokol imzalanmış ve inşaat kısa sürede tamamlanmıştır.
 
AÇILIŞIN GECİKMESİ NÜFUS KRİTERİ YÜZÜNDEN!...
 
Daha sonra bazı nedenler ve ilçenin nüfus kriterleri dolayısıyla açılışında pürüzler yaşanan Giresun Üniversitesi Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin’in ısrarlı takibi, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)’nin 23.Dönem Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez’in desteği ile GRÜ Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar’ın da olumlu yaklaşımları sonucu bazı sıkıntılar aşılarak okulun adı Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu (MYO) Doğankent Veysi Akın Koloğlu Ek Hizmet Binası olarak değiştirilmek suretiyle 2015-2016 Akademik Yılında eğitime açılmıştır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.