SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tarı’dan Sert Açıklamalar!

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2014 16:31
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2014 16:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Tarı’dan Sert Açıklamalar!
AK Parti Hükümeti tarafından, Kuzey Irak’tan bir grup Peşmergenin silahlarıyla birlikte Türkiye üzerinden Suriye’nin Ayn El Arap (Kobani)’ye geçmesine tepki gösteren Tarı’nın kendi adına kayıtlı sosyal paylaşım sitesi üzerinden “AKP ve PKK’yı bir görüyorum dediğimde bana kızanlar, hani siz herkesten çok severdiniz memleketi. Anlaşıldı sizin vatanınız Kobani. Ne olur sizden ricam  ne kadar AKP li. PKK lı varsa hepinizin canı cehenneme doğru Kobani’ye sizin vatanınız orası” diye eleştiride bulunmuştu.

Bu paylaşım ile ilgili bazı Doğankent kaynaklı internet sitelerinde “Vatandaştan Tarı’ya Tepki” başlığı ile yapılan haberlerde “…İsmail Tarı’nın kin ve nefret içeren ve ahlak kurallarını çiğneyen ifadelerinin yanı sıra  AKP ile PKK’yı aynı kefede görmesi büyük tepki topladı. Paylaşımı gören birçok kişi Tarı’dan açıklama bekliyor.” ifadeleri kullanılmıştı.

Bu haberler üzerine Tarı, aynı paylaşımının altına haberi eleştiride bulunan kişilere yönelik yaptığı yorumunda “Apoyla pazarlığı yapan siz, Barzaniye silah veren siz, pesmergeyi Türk topraklarından geçiren siz, açılım diye sokak ortasında askeri şehit eden pkk, özerklik ilan eden pkk, Karadeniz’e sızan pkk, yine de açılım kafanızı çıkarın kumdan ülke elimizden gidiyor eleştireceğinize gereğini yapın” diye karşı cevap vermişti.

Tarı’dan bu hususla ilgili olarak bir basın açıklaması yapıp yapmayacağının sorulması üzerine ise “Burada basın açıklaması veya herhangi bir açıklama yapmamı gerektirecek bir durum yok. Açıklamamı ve görüşlerimi zaten belli etmişim. Peşmerge, benim vatanımın kutsal topraklarını çiğneyerek, vatan hainlerinin sevgi gösterileri arasında kime yardıma gidiyor? PYD terör örgütüne! PYD hangi terör örgütünün Suriye uzantısı PKK’nın, bunlara yardıma izin veren siyasi irade kim? AKP. Bu aklı kıtlar benden daha neyin açıklanması bekliyorlar? Ben mensubu olduğum partimin misyonunu üstlenmekle yükümlüyüm. Akılları sıra beni karalamaya çalıştıkları bu haberleri önemseme bile önemsemiyorum. Çünkü haberin metnini hazırlayarak internet haber sitelerine servis eden kişinin kim olduğunu bildiğim için haber değeri olduğunu bile düşünmüyorum. Sürekli benim üzerimden siyaset yaparak kendini gündemde tutmaya çalışma gayreti içerisinde olan aciz birisi. Muhatabım değildir. Paylaşımıma tepki olsa bu tepkiyi dile getirecek yorumlar aynı ortamda zaten yapılırdı. Tepki gösteren vatandaşlar değil, aklı sıra birilerine yaranmak isteyen bu şahıstır. Ben yapmam gereken açıklamamı zaten paylaşımımın altında yaptığım yorumda dile getirdim.” dedi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.