SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İşadamı Osman Alim Doğankent’te

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2014 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2014 16:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
İşadamı Osman Alim Doğankent’te
İstanbul’daki işinden fırsat bulduğu zamanlarda soluğu Giresun ve Doğanktent’te alan Doğankentli İşadamı Osman Alim, Giresun ve Doğankent’i tanıtıcı bir çok aktivasyonların yanı sıra, Doğankent’in yetiştirdiği değerlerin olduğu her platforma iştirak ederek, hem çalışmalara destek vermekte, hem de değerli fikirleri ile sessiz sedasız başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Birçoklarının aksine bulunduğu ortamları dağıtmak, parçalamak yerine birleştirmeye ve birlikte hareket etmenin güzelliklerini anlatmaya çalışmaktadır.

Ülkemizde ve bölgemizde hayvancılığın giderek azalmasına karşılık, asıl iş merkezi İstanbul’da olmasına rağmen hayvancılığa da el atarak, üretmeden tüketen bir toplum olma eğilimine girmeye başlayan halkımıza da örnek olma yolunda önemli bir adım atmış durumdadır.

İlçede ve yörede hayvancılığın gelişmesi ve desteklenmesi için çalışmalarına hız veren İşadamı Alim aynı zamanda Doğankent merkezli Harşit Vadisi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı görevini de üstlenerek büyük bir sorumluluk altına girme cesareti göstermiş durumda.

Geçtiğimiz dönemlerde Doğankentspor Kulübü Yönetiminde de görev alarak, kulübün Giresun’da ve İstanbul’da tanınmasına ve tanıtılmasına da fikir ve maddi destekleri ile de katkıda bulunan Alim, insanlarla olan sıcak ilişkileri ve mütevaziliği sayesinde çevresinde sevilen İşadamları kategorisinde yer almayı başarıyor.

Alim, Giresun’a her gelişinde Giresun ve Doğankent’in tanıtımına katkı sağlayacak aktiviteler içerisinde bulunarak, gurbetteki Giresunlularında memleket özlemini gidermesine bir nebze katkı sunmaktadır.

Yaptığı çalışmalarla, çevresindekilere Doğankent’in kalkınması için kazancı katmerli işlere yatırım yapmanın memlekete hizmet etmek  değil, çalışması zahmetli işlere de girilerek, ilçenin vatandaşları ile birlikte kalkınması gerektiğinin önemini anlatmaya çalışıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.