SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bin 500 ihtiyaç sahibine kışlık bot

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2012 12:19
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2012 12:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dogankentgazetesi.com
Bin 500 ihtiyaç sahibine kışlık bot
Kış mevsiminin kendini hissettirdiği bu soğuk günlerde Giresun’daki 1500 muhtaç hemşerimize birer çift bot ulaştırılacak. Giresun Federasyonu’nun girişimleriyle tedarik edilen botlar Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Merkez ilçesi başta olmak üzere Giresun’un bütün ilçelerindeki ihtiyaç sahibi hemşerilerimize sunulacak.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan “Hemşeri tabanlı bir örgütlenme olmasına rağmen Giresun Federasyonu, başta Giresun olmak üzere İstanbul, Türkiye ve dünyanın ulaşabildiği her yerindeki mazlumiyet ve mağduriyetlere karşı hassasiyetle yaklaşan bir bakış açısı ve yaklaşım sergilemektedir. Bu sebeple içinde bulunduğumuz kış şartlarında fakir ve muhtaç kardeşlerimize kışlık botlar ulaştırma düşüncemiz oldu. Bunun için girişimlerde bulunarak 1500 çift bot tedarik ettik.
Bu botları Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle hemşerilerimize ulaştıracağız.” dedi.
 
Turan, her ferdin kendinden daha zor durumda bulunanları gözetmesinin küçük bir çaba gibi görünmesine rağmen, sosyal şefkat ve adalet müessesesinin ayakta durması için elzem olduğuna dikkat çekti.
 
Turan, “Biz ‘Hayra vesile olan hayrı işleyen gibidir’ düsturuna inanan ve bu ideali yaşadığımız hayatta canlı tutmaya çalışan bir inancın temsilcisi bir toplumuz. Bu tavır, zengin ve yoksul arasında bir köprü olmayı gerektirir. Bu köprünün halkalarından biri olmak isteyen duyarlı kardeşlerimizi de hayra ortak olmaya ve yapabilecekleri yardımlar konusunda kurumumuzla irtibata geçmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Doğankent Gazetesi, Harşit Vadisi'nin Sesi
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.