20 Temmuz 2018 Cuma

Nihayet Çim Saha Yapılıyor!

nihayet-cim-saha-yapiliyor

Giresun da çim sahası olmayan tek ilçe olan Doğankent’in semt sahası da nihayet çim yapılıyor.
04 Mart 2017 Cumartesi 13:47

 Doğankent Spor’un Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özden döneminde birçok ilçede çim saha yokken, Doğankent Semt Sahasının çim yapılması için başlatılan çalışmalar, dönemin Ak Parti İl Başkanı, şimdinin Giresun Milletvekili Av.Sabri Öztürk’ün girişimleri ile belli bir noktaya getirilmiş ancak Öztürk’ün il başkanlığından, Özden’in de kulüp başkanlığından ayrılması ile çalışmalar yarım kalmıştı.

Sonraki dönemlerde siyasetçiler ve kulüp yöneticilerinin duyarsız kalması ile sekteye uğrayan çalışmalar, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden’in tekrar dosyayı ele alması sonucunda, Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’nin talimatları ve Ak Parti Giresun Milletvekili Av.Sabri Öztürk’ün takibi ile mutlu sona ulaşıldı.

Dönem dönem gündeme gelen ve 2016 yılında bitirilmesi planlanan çim saha çalışmalarının 2017 yılının ikinci yarısına yetiştirilmesi planlanmaktadır.

Doğankent ilçe semt sahası için ödenek ayrıldığına ilişkin resmi yazının Giresun Gençlik Hizmmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ulaşması üzerine Tesisler Şube Müdürü Muzaffer Ergünü ile birlikte Doğankent’e gelen İl Müdürü Hasan Bulut, beraberinde Doğankent Kaymakamı Mustafa Ayvak, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden, ile birlikte, Yeşiltepe Mahallesindeki Doğankent İlçe Stadında yapılacak çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Tesisler Dairesi Başkanlığı’nın 23 Mart 2017 tarihli 117 sayılı yazılarında, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 22 Şubat 2017 tarih ve 1000 sayılı yazılarına atıfta bulunularak “Doğankent İlçesinde bulunan Toprak Yüzeyli Futbol Sahasının, sentetik çime dönüştürülmesi ve soyunma odalarının bakım onarımı için 790 bin TL (KDV hariç) ödenek, ilgili yazınız ile talep edilmektedir. Talebinizde bahse konu tesisin bulunduğu taşınmazın Genel Müdürlüğümüz mülkiyetinde olması ve uzun süreli kullanılması kaydı ile; Giresun ili Doğankent İlçesinde bulunan Toprak Yüzeyli Futbol Sahasının, sentetik çime dönüştürülmesi ve soyunma odalarının bakım onarımı içinde ödenek talebi, sözleşme bedeli+KDV ile sınırlı olarak Genel Müdürlüğümüz Spor Toto gelirlerinden ödenek imkanları ölçüsünde karşılanacaktır” denilmektedir.

BAŞKAN ÖZDEN’DEN SİYASİLERE TEŞEKKÜR

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden “Şükürler olsun ki geçte olsa başladığımız bir işten daha yüzümüzün akıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Semt sahamız sentetik çim oluyor. Ne söz verdiysek gerçekleştiriyoruz. Semt sahamızın sentetik çim yapılması için gerekli olan bütçenin onaylanmasından sonra, gençlik hizmetleri ve spor il müdürümüz ve tesisler şube müdürümüz ile birlikte semt sahamıza geçip İlçe Kaymakamımızın başkanlığında incelemelerde bulunduk ve yapılacakları konuştuk. En kısa sürede projesini hazırlayıp, Mart ayı içinde ihalesini yapılarak çim sahamıza kavuşacağız.

Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli ve milletvekillerimize şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TOPRAK SAHADA MÜCADELE EDEN DOĞANKENT SPOR SAHİPSİZLİKTEN LİGDEN ÇEKİLMİŞTİ

Giresun Süper Amatör Kümede mücadele ederken ilçe halkının ve yönetimin yalnız bırakması sonucu ligin bitimine haftalar kala, ligden çekilme kararı alan Doğankentspor futbol takımının gelecek yıl maçlarını 1.Amatör Küme’de çim sahada oynaması hedefleniyor.

Giresun Amatör kümede takım olarak yer almaya başladığı 2008 yılından itibaren katıldığı liglerde farkındalık oluşturan Doğankent Spor’un geçtiğimiz sezon liglerin bitimine 2 hafta kala Süper Amatör Kümeye çıkmayı garantilerken, bu sezon ise kulübün sahipsiz bırakılması üzerine ligin başladığı ilk haftadan itibaren puan cetvelinin dibine demir atarken, ligin bitime haftalar kala da ligden çekilme kararı alarak büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

DOĞANKENTSPOR’UN U-19 TAKIMI KENDİ İMKANLARI İLE DEVAM ETTİĞİ LİGDE İLÇEYİ VE KULÜBÜ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYOR

Kulübün U-19 Liglerinde mücadele eden takımı ise, takım oyuncularının kendi masraflarını kendileri karşılayarak çıktığı maçlarda büyük bir özverinin yanı sıra, başarılı sonuçlar alarak şampiyonluğu oynarken, gelecek sezon 1.Amatör Kümede ilçeyi en iyi şekilde temsil edeceğinin sinyallerini veriyor.
Haberin etiketleri:

çim saha, doğankent


Haber okunma sayısı: 1315

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

dogankentspora-moral-destegi

Doğankentspor’a Moral Desteği!...

29 Ekim 2017 Pazar 16:46
dogankent-spor-sahipsiz-degildir

Doğankent Spor Sahipsiz Değildir!...

07 Ekim 2017 Cumartesi 16:16
nihayet-cim-saha-yapiliyor

Nihayet Çim Saha Yapılıyor!

04 Mart 2017 Cumartesi 13:47

ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN