20 Temmuz 2018 Cuma

Başkan Özden “Niçin EVET Demeliyiz?”

baskan-ozden-nicin-evet-demeliyiz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden, 16 Nisan Pazar günü “Niçin EVET Demeliyiz?” sorusuna cevap verdi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 20:56

Günlerdir, teşkilat üyeleriyle birlikte köy, köy, mahalle mahalle, ev ev, kapı kapı gezerek Yeni Anayasa Paketini vatandaşlara anlatmaya çalışan Doğankent’in başarılı ve çalışkan ilçe başkanı Özden yaptığı açıklamada; İstikrar için “EVET” denilmesi gerektiğini söyleyerek “Yeni sistemle kalıcı istikrara kurumsal garanti verilecek. Son 15 yılda ülkede istikrar sağlandı ama bu kalıcı değil, bu partiye ve kişiye bağlı bir istikrardı. Yeni sistemle bunu garanti altına alıyoruz, kalıcı hale getiriyoruz. Halkımız buna 'evet' diyecektir” dedi.

Ülkeyi yönetenlerin, etkili bir idare sistemine kavuşması gerektiğine dikkat çeken Özden “Vatandaş hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye 'evet' diyecek. Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye 'evet' diyecek. Kararnamelerle hızlı düzenleme imkânı olacak.

Vesayete sistemine son verilerek, bunun tasfiye süreci tamamlanacak. Meclis'in doğrudan belirlenmesi ile milli irade güç kazanacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Vatandaş yüzde 69'la ‘Ben seçeceğim Cumhurbaşkanımı’ dedi ama bazı unsurları eksik kaldı. Eksik unsurları tamamlayarak bu süreci bitirmiş olacağız. ‘EVET’ diyerek güçlü yasama ve yürütme ile güçlü icraatlar yapma imkanı doğacak.

Güçlü icraat ise ekonomide olduğu gibi güvenlik politikalarında da hız katacak, güç katacak. Terörle mücadeleye v e huzura güç verecek. Kurumsal yenilenmeyle bu sürece katkıda bulunacak. Refah seviyesi daha da yükselecek.

Bu sistem iddia edilenin aksine Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak. Yasama yetkisi artık Meclis'te olacak. Hükümetler tasarı gönderemeyecek. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclis ilk defa HSKY'ya üye seçecek. Hem Cumhurbaşkanı hem de Meclis'e seçimleri yenileme imkânı verilecek. Halkın temsil gücü artacak.

Halkın temsil gücünün artmasıyla da birlik ve huzur pekişecek. Seçimi kazanmak için yüzde 50'nin oyu gerekiyor. Merkez siyaseti güçlenecek. Devlet değil milletin merkezi güçlenecek. Siyasetçiler kendilerini farklı kesimlere açılmak zorunda hissedecek. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü gelişecek.

Bizler 16 Nisan’da ‘EVET’ diyerek sadece ekonomide ve ülke içi icraatlardı güçlenmekle kalmayacağız, içeride olduğu kadar, dışarıda da Türkiye'ye güç katacak bir yönetime sahip solacağız. Ülkemiz ve bölgemiz fırtınalı bir dönemden geçiyor. Bölgemizde sınırların yeniden masaya koyulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu fırtınalı dönemden en az hasarla çıkmamız için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor.

Şimdi bütün bu gerçeklerin yanı sıra ‘Niçin EVET demeliyiz? sorusuna gelince; Darbeler döneminin bitmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni dışarıdan karıştıran vesayetçilerin gücünün kırılması, siyaseti kirleten koalisyon pazarlıklarının sona ermesi, demokrasinin teminat altına alınarak milletin himayesine verilmesi için, yürütmenin tek elde toplanarak Cumhurbaşkanı-Hükümet çatışmasının önlenmesi, dinini yaşamak isteyen vatandaşlarımızın “gerici”, “yobaz” “çağ dışı unsurlar” diye yaftalanmasının önlenmesi, milletimizin hayır ve iyilik duygularını istismar eden sinsi ihanet şebekelerine bir daha asla fırsat verilmemesi, Türkiye’yi kutuplaştırmak isteyenlerin, Türk-Kürt, Sünni-Alevi, laik-dindar çatışması çıkartmak isteyenlerin heveslerinin bitirilmesi, Türkiye nüfusunun en büyük dilimi 15-19 yaş arasıdır. (Yüzde 9 civarında, 7 milyondan fazla) gençliğe güvendiğimizi, onlara inandığımızı göstermek adına 18 yaşındakilere de seçilme hakkını savunduğumuz için için ‘EVET’ demeliyiz” dedi.


Haber okunma sayısı: 1774

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-programlara-ucret-odeniyor-mu

Bu Programlara Ücret Ödeniyor Mu?

29 Mart 2018 Perşembe 17:54
iyi-de-kime-hesap-soruyorsun

İYİ de Kime Hesap Soruyorsun?

28 Mart 2018 Çarşamba 21:06
canikliden-baskan-ozdene-destek-

Canikli’den Başkan Özden’e Destek

14 Ağustos 2017 Pazartesi 18:08
cumhurbaskani-dogankente-tam-not-verdi

Cumhurbaşkanı Doğankent’e Tam Not Verdi

12 Ağustos 2017 Cumartesi 15:03
iscilerin-mucadelesi-davaci-filmini-aratmiyor

İşçilerin Mücadelesi DAVACI Filmini Aratmıyor

07 Haziran 2017 Çarşamba 18:18

ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN