19 Nisan 2014 Cumartesi

AK Parti’nin Başkan Adayı TEKİN mi?

ak-partinin-baskan-adayi-tekin-mi

Doğankent Haber adlı internet sitesinde yer alan “AK Parti Doğankent Adayı Birol Tekin mi?” başlığı ile yer alan haber biranda Doğankent gündemine oturdu. Haberin doğru olup olmadığına ilişkin taraflardan henüz herhangi bir açıklama gelmedi.
31 Temmuz 2013 Çarşamba 16:34

Bir önceki 2009 yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin adayı olarak seçimlere katılan ve seçimi az bir farkla kaybeden Haşim Birol Tekin’in tekrar aday olacağı haberleri ilçede memnuniyetle karşılandı.
 

Bilindiği üzere; 2009 yılında yapılan yerel seçimlerinde AK Partiden ikinci kez aday olan ve seçimi kazanan Nazmiye Kabadayı, AK Partiden ihraç edilince Büyük Birlik Partisi (BBP) saflarına geçmesi üzerine, AK Parti’nin ilçede 2 dönemdir elinde tutuğu belediye başkanlığını tekrar kazanmak için toplumun sevgi ve sempatisini kazanmış bir aday arayışı içerisine girdiği ve bu adayında 2009 seçimlerini MHP adayı olarak çok az bir oy farkla seçimi kaybeden Haşim Birol Tekin olacağı ileri sürülüyor. Tekin’in babası Şenol Tekin’de Anavatan Partisi (ANAP) döneminde Doğankent’te 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştı.
 

Doğankent Haber’de yer alan iddialara göre; Tekin’in Ak Parti’nin Doğankent Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözle bakılırken, 2004 ve 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde iktidar partisi olan AK Parti’den seçime katılarak seçimi kazanan mevcut Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı’nın 2014 Mart ayında yapılacak olan seçimlere ilk kez muhalefet partisinden Belediye Başkan Adayı olarak girmesi beklenirken, bu seçimlerde nasıl bir netice alacağı merak edilen konular arasında yer aldı.
 

Haşim Birol Tekin’in AK Parti’den aday olabileceği söylentilerinin Doğankent gündemine düşmesi ve taraflardan da bugüne kadar herhangi bir olumsuz açıklama gelmemesi, haberin doğruluk payını güçlendirirken, 2009 yılı seçimlerine muhalefet partisinden katılarak az bir oy farkı ile seçimi kaybetmesine rağmen ilkeli duruşu ve dürüst siyaset yapması nedeniyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Tekin”in 2014 yılı Mart ayındaki yapılacak Mahalli seçimlerde İktidar Partisi AK Parti’den seçimlere katılması durumunda zorlanmadan Doğankent Belediye Başkanlığını kazanacağı ve iktidarın sağlayacağı imkanları da kullanarak Doğankent’e bir çok hizmetin gelmesine ve Doğankent’te oluşan gruplaşmaları da kucaklaşmaya çevirmeye vesile olacağı söyleniyor.
 Sürecin bu şekilde gerçekleşmesi halinde 2014 Mart ayında yapılacak olan Mahalli seçimlerin Doğankent’te çekişmeli geçmesi beklenirken, iktidar partisi dışında bir adayın Doğankent’te seçimleri kazanmasının zor olduğu ileri sürülüyor.  

 

Haber Kaynağı: Doğankent HaberHaber okunma sayısı: 1068

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • EMANETİ EHLİNE VERMEK GEREK

    Misafir 31 Temmuz 2013 22:54 İLÇEMİZİN YETİŞTİRDİĞİ MÜTEVAZİ, DÜRÜST, ÇALIŞKAN, HİZMETİ SEVEN, BÜROKRASİYİ BİLEN, AYRIM YAPMAYAN VE HALKIMIZ TARAFINDAN SEVİLEN BİROL BEYİN, İLÇEMİZİ LAYIKIYLA TEMSİL EDECEĞİNE VE FAYDALI HİZMETLER YAPACAĞINA İNANIYORUM. HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH.

  • belediye baskanligi

    Misafir 12 Eylül 2013 17:07 hayirli ugurlu olsun allah utandirmasin

DİĞER HABERLER

igmnin-en-genc-uyesi-fatma-dil

İGM’nin En Genç Üyesi Fatma DİL

15 Nisan 2014 Salı 18:43
gunaya-secimi-kimler-kaybettirdi

Günay’a Seçimi Kimler Kaybettirdi?

11 Nisan 2014 Cuma 16:14
eski-baskanlardan-tekine-destek

Eski Başkanlardan Tekin’e Destek

11 Nisan 2014 Cuma 12:04
baskan-tekine-ziyaretci-akini

Başkan Tekin’e Ziyaretçi Akını

11 Nisan 2014 Cuma 11:49
baskanlar-dogankentte-bulustu

Başkanlar Doğankent’te Buluştu.

07 Nisan 2014 Pazartesi 14:22

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Başkan Tekin’in Önceliği Sosyal Alanlar…

Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, göreve başlar başlamaz ilk iş olarak halkın aileleri ile

MHP İlçe Başkanı Kaza Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Doğankent İlçe Başkanı İsmail Tarı, kendi kullandığı özel aracın yoldan

Başkanlar Doğankent’te Buluştu.

Doğankent Belediye Başkanı H.Biral Tekin ile Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Doğankent’te bir

Belediye Başkanı Tekin Koltuğa Oturdu

Doğankent’in çiçeği burnundaki Belediye Başkanı H.Birol Tekin, bugün belediye binasında düzenlenen bir

İl Genel Meclis Üyeleri Çatak Köyü’nden

Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Doğankent’i Giresun’da temsil edecek İl Genel Meclisi

Canikli’ye Açık Mektup…

Doğankent’te 30 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Doğankent İlçesinde

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN