20 Temmuz 2018 Cuma

Çavuşlu’ da ki Rant Kavgası

cavuslu-da-ki-rant-kavgasi-

Giresun Görele’deki emlakçılar Çavuşlu beldesindeki rant kavgasının, beldenin ekonomik ve sosyal yönden büyümesini engellediğini söyledi.
20 Aralık 2012 Perşembe 21:20

Görele’de faaliyet gösteren Görhele Emlak Danışmanı Turhan Sinirlioğlu Çavuşlu Katı Atık Bertaraf tesisi üzerinde yapılan rant kavgasının Beldenin gelişmesine olumsuz etkisi olduğunu öne sürdü.

 

Siyasilerin yaklaşan yerel seçim nedeniyle Çavuşlu Belde Belediye Başkanlığı için oy peşine, bazı uyanıklarında tesisin inşaatını yavaşlatarak yapım firmasından bir şeyler koparmanın peşinde olduğunu, bazılarının ise yerleri değersizleştirerek ucuza arsa kapatmaya çalıştığını dile getiren Sinirlioğlu” bu insanlar koşmak için atağa kalkan Çavuşlu Beldesinin ayağına sıkıyorlar.” dedi.

 Çavuşlu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Görhele Emlak Danışmanı Turhan Sinirlioğlu konuşmasında şu bilgilere değindi. Sinirlioğlu” Çavuşlu’nun ve Görele’nin geleceği çok parlak, fırsatçılar bunu kendi çıkarına heba ediyor. Bu gün Çavuşlu Beldesinde m² fiyatı 10 lira olan yerlerin 3 yıl sonra m² fiyatı 100 lira olacak, bu gün m² fiyatı 100 alan yerlerin m² ise 1000 lira olacak. Bu gün 50 bin lira olan dairenin değeri 3 yıl sonra 100 bin lira olacak.

 

Şu anda bazı uyanıklar beldeye kurulacak Katı Atık Tesisini kötüleyerek yerlerin ileride para etmeyeceğini söyleyip gariban vatandaşın yerini ucuza satın almaya çalışıyor. Biz farkında olmasak bile Trabzon ve diğer komşu illerden bu yörede insanlar yer almaya çalışıyor. Çok yakın bir gelecekte Çavuşlu fabrikasıyla Görele’de yüksek okuluyla çok büyük bir gelişme gösterecek. Bu bölgenin nüfusu 5 yıl içinde ikiye hatta üçe katlayacak. Yaşayan bunları görüp haklılığımı vurgulayacaktır.

 

Çavuşlu halkı neye karşı çıktığını bilmeden ard niyetli insanların arkasına düşüyor. Çavuşlu Beldesinde 3 yıl içinde katı atık tesisi bitmiş olacak. Hemen yanına kurulacak olan devasa fabrikada ise 1000 kişiye istihdam sağlanacak. Fabrika ile ilgili işlemler hızla devam ediyor. Özel sektör firması olacak olan kuruluşun şirketleşme, işlemi bitti. Ruhsat ve yapı izinlerinin büyük kısmı bitti. Fabrika için ilk kazma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2013 yılı içinde vurulacak. Bu kurulacak fabrikada Katı atık tesisinde ayrışan atıklar yakıt olarak kullanılacak. Bu fabrika Çavuşluyu bölgenin ekonomik ve sosyal olarak kalkınmasının lokomotifi yapacak.

 

Önümüzdeki yıllarda Giresun Üniversitesine bağlı Meslek Yüksek Okulunun açılması düşünülen Çavuşlu Beldesi bölgenin parlayan yıldızı olacak. Bu gün Görele fındık memleketi olarak bilinirken kurulacak bu fabrika sayesinde önümüzdeki yıllarda fabrikasının ismiyle tanınacak“dedi.

Haber Kaynağı: Giresun Medya Platformu

Haberin etiketleri:

Görele, Çavuşlu, Katı Atık, Çöp, Emlak


Haber okunma sayısı: 2463

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cavuslu-da-ki-rant-kavgasi-

Çavuşlu’ da ki Rant Kavgası

20 Aralık 2012 Perşembe 21:20
kom-dogankentte-konferans-verdi

KOM Doğankent’te Konferans Verdi

12 Aralık 2012 Çarşamba 10:22
guce-tsmne-yeni-doktor-atandi

Güce TSM’ne Yeni Doktor Atandı

07 Aralık 2012 Cuma 23:46

ALT KATEGORİLER


ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN