26 Mart 2017 Pazar

Vatandaşlardan Tekin’e Altyapı Tepkisi!

vatandaslardan-tekine-altyapi-tepkisi

Doğankent’in altyapı sorunları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin’e vatandaşlardan büyük tepki geldi.
06 Şubat 2017 Pazartesi 11:33

İlçenin kangren olmuş sorunlarını çözme noktasında iddialı vaatlerle vatandaşlardan oy isteyen ve her türlü siyasi görüşten oy alarak Belediye Başkanı seçilen Tekin’in, göreve başladığı 3 Nisan 2014 tarihinden itibaren ilçenin sorunlarını çözme noktasında elle tutulur bir sonuca ulaşamamasına vatandaşlardan tepki gelmeye başladı.

Seçim kampanyası sırasında vatandaşların, ‘iktidar partisi olmayan bir belediyenin hizmet veremeyeceği’ söylemlerine karşın ‘kendi projelerinin ve kaynağının hazır olduğunu, bu projeleri hayata geçirmek için genel idareden gelecek paraya ihtiyaçları olmayacağını, hibe projelerle ilçenin makûs kaderini değiştireceğini’ iddia eden Tekin’in 3 yıl içerisinde ilçede hiçbir proje gerçekleştirememesi vatandaşlar arasında hayal kırıklığına neden oldu.

Tekin’in sürekli aynı mazeretleri ortaya sürerek hiçbir icraat yapmaması, ilçenin bir 5 yılının daha heba olduğu söylentilerine yol açarken, hiçbir bütçe gerektirmeyen, ilçede ikamet edenlerin nüfusunun ilçeye aldırma noktasında bile yetersiz kaldığı eleştirilerine yol açtı.

Özellikle, eski Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı zamanında yaptırılırken birçok şaibeli söylenti ve iddialara neden olan ilçenin altyapı sorununu çözmek için başlattığı çalışmalardan bir sonuç alamayan Tekin, görevde bulunduğu 3 yıllık süreyi bu işin çözümü için harcayarak hiçbir sonuç elde edememişken diğer belediyecilik hizmetlerinin de aksamasına neden oldu.

Bu durumdan rahatsız olmaya başlayan vatandaşlar tarafından ilçenin tek sorununun alt yapı sorunu olmadığı, belediyenin öncelikle üstesinden gelebileceği sorunlardan başlayarak çözüme kavuşturması gerektiği, bütün enerjisini tek bir sorun üzerinde yoğunlaştırarak zaten yıllardır biriken sorunların daha da büyümesine neden olmaması gerektiğini dillendirmeye başladı.

Özellikle inşaat sektöründe büyük bir gerileme yaşandığını, belediye tarafından 3 yıldır ilçede çivi çakılmasına bile müsaade edilmediğini, bu konuda herhangi bir imar uygulaması veya çalışmasına da gidilmediğini ifade eden ilçe sakinleri, her şeyi altyapıya bağlamanın bir anlamı ve gerçekçiliğinin olmadığını, imar konusunda çalışma başlatılmasına da engel bir durumun bulunmadığı şikâyetlerini dile getiriyorlar.

Vatandaşlar tarafından yapılan şikayetlerden birisi de ‘Okul Yolu’ olarak tabir edilen Sadaklı Mahallesindeki İlkokul, Ortaokul ve Lise ’ye giden yolda hiçbir çalışma ve iyileştirme yapılmadığı yönünde oluyor.

Bu yolun yapımı için hiçbir gayret göstermediğini iddia ettikleri Başkan Tekin’e kızgınlıklarını dile getiren vatandaşlar, “yolun genişletilmesi gerekmektedir, bu genişleme de Başkan’ın kendi akrabalarının arazisi üzerinden olacağı için herhangi bir girişimde bulunmamaktadır. Hâlbuki ilçenin en öncelikli sorunu bu sorundur. Başkan sağdan soldan bilirkişi getirip, logar kapaklarına, Sadaklı Mahallesinde arsalara baktıracağına, minicik çocukların her gün can güvenliği olmadan gidip-gelmek zorunda olduğu bu yola öncelik versin” diye tepki gösteriyorlar.

Tekin’in ileri sürdüğü mazeretlerden bir tanesinin de yapacağı projelere engel olunduğu yönündeki iddialarına karşılık, hangi projesine hangi kurum tarafından engel olunduğu yönünde bir açıklamada bulunamaması, hâlihazırda hiçbir somut projesinin olmadığı, sadece düşündüğü şeyleri proje olarak lanse ettiği söylemlerine yol açıyor.

Doğankent halkının Başkan Tekin’den beklentisi, 3 yıldır ileri sürdüğü mazeretleri bir kenara bırakması, sürekli altyapı ile yatıp altyapı ile kalkmaması, ilçenin imar sorunları başta olmak üzere kangren olmuş sorunlarına çözüm bulması yönünde.
Haber okunma sayısı: 655

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mardinden-gazi-gundogduya-selam-var

Mardin’den Gazi Gündoğdu’ya Selam Var

20 Mart 2017 Pazartesi 17:31
kaymakam-ayvat-sehitlerimizi-unutmadi

Kaymakam Ayvat, Şehitlerimizi Unutmadı

20 Mart 2017 Pazartesi 12:22
baskan-tekin-ne-yapmaya-calisiyor

Başkan Tekin Ne Yapmaya Çalışıyor?

11 Mart 2017 Cumartesi 15:28
kaymakam-ayvat-sehit-ailesini-ziyaret-etti

Kaymakam Ayvat, Şehit Ailesini Ziyaret Etti

23 Şubat 2017 Perşembe 15:49
kaymakam-ayvat-halkla-bulustu

Kaymakam Ayvat, Halkla Buluştu

23 Şubat 2017 Perşembe 15:36
osman-alim-baskanliga-aday

Osman Alim, Başkanlığa Aday

22 Şubat 2017 Çarşamba 15:54

ALT KATEGORİLER


ÖNE ÇIKAN HABERLER

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ORDU-GİRESUN HAVALİMANINA DOĞANKENTLİ MÜDÜR

Türk Hava Yolları’ndan (THY) yapılan resmi açıklamaya göre Ordu-Giresun Havalimanı’nın Satış

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN

ANKET

Referandumda Ne Diyeceksiniz?

Referandumda Ne Diyeceksiniz?

Ankete Katıl Sonuçlar

TRT Haber Haberler

En Son Haberler  |  Haber Manşetleri