20 Temmuz 2018 Cuma

Türk Görevine Kabadayı’ya Devretti

turk-gorevine-kabadayiya-devretti

İstanbul ili Beykoz ilçesinde kurulu bulunan Giresun İli Doğankent İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinde görev değişimi.
31 Mart 2017 Cuma 11:32

Beykoz-Çubuklu Mahallesi Nazım Tur Caddesinde bulunan dernek lokalinde 26 Mart Pazar günü saat 13.00 de gerçekleştirilen seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda başkanlığa 25 yaşındaki Hami Kabadayı seçildi.

Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu sonucunda 10 yıldır dernek başkanlığı görevini yürüten Ömer Türk’den 30 Mart Perşembe akşamı yönetim görevi devralan Hami Kabadayı “Mübarek bir Gece de Doğankent Çevre Köyleri Dernek Yönetim devrini arkadaşlarımızla teslim aldık Bu zamana kadar hizmet veren Ömer Başkanım ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah’ım gönüllerine göre versin Her daim yanımızda olsunlar. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Hedefimiz ve hizmetimiz her şartta aynı şekilde devam edecektir. Bütün Doğankentlilerin desteğini bekler, Hayırlı Kandiller dilerim” diye konuştu.Uzun yıllar aynı derneğin başkanlığını yapan İstanbul Defterdarlığında Gelir Uzmanı olarak görev yapan Ömer Türk ile Beykoz Belediyesinde Zabıta Memuru olarak görev yapan Hami Kabadayı’nın listelerinin yarıştığı, gizli oy açık tasnif ile yapılan seçim de toplam 72 üye oy kullanıldı. Seçim sonucunda; 5 dönemdir başkanlık görevini yürüten Ömer Türk’ün listesi 32 oy, diğer aday eski Doymuş Köyü Dernek Başkanı Tahsin Kabadayı’nın oğlu Hami Kabadayı’nın listesi 40 oy aldı.

Yapılan seçimler sonucu derneğin yeni başkanlığına seçilen 25 yaşında ki Hami Kabadayı, aynı zamanda Giresun İli Doğankent İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinin en genç başkanı olma unvanına da sahip oldu.

Yapılan seçimler sonucunda Dernek Yönetim Kurulu üyeliklerine; Hami Kabadayı, Abdullah Öner Meral, Nuray Kabadayı, Zühtü Güvendi ve Furgan Günçaldı seçilirken, Denetim Kurulu Üyeliklerine de; Zeki Şahin, Bahadır Meral ve Rahmi Kabadayı seçildi.

Dernek organlarının seçiminden sonra bir teşekkür konuşması yapan Ömer Türk, “Çok güzel bir genel kurul oldu. Üyelerimizde demokratik haklarını kullanarak yeni başkanını seçti. Genç arkadaşların bu göreve talip olması Doğankent adına sevindirici bir olaydır. Biz 10 yıldır bu derneğe elimizden geldiği kadarıyla hizmet etmeye çalıştık. Yeni yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmasına eski başkan Ömer Türk’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek başlayan yeni Dernek Başkanı Hami Kabadayı da “ Amacımız derneğimizi hep birlikte yönetmek. Elimizden geldiğince üyelerimizle derneğimizi daha yukarıya çıkarmak için çalışacağız. Bugün buraya gelerek gösterdiğiniz destek için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek yeni hedeflerini açıkladı.


 Haber okunma sayısı: 1559

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-ise-ne-diyorsun-sayin-baskanim

Bu İşe Ne Diyorsun? Sayın Başkanım!..

29 Mart 2018 Perşembe 15:31
dogankent-tirebolu-yolunda-kaza

Doğankent-Tirebolu Yolunda Kaza

15 Ağustos 2017 Salı 14:45
vali-karahan-dogankentte

Vali Karahan Doğankent'te

18 Nisan 2017 Salı 13:29
tabiat-parki-tamam-gibi

Tabiat Parkı Tamam Gibi!

31 Mart 2017 Cuma 18:50

ALT KATEGORİLER


ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN