20 Temmuz 2018 Cuma

Hizmet Aşığı Kaymakam!

hizmet-asigi-kaymakam

Doğankent Kaymakamı Mustafa Ayvat, ilçede göreve başlamasının ardından köy köy, mahalle mahalle gezerek sorunları yerinde tespit ediyor.
31 Mart 2017 Cuma 19:00

Doğankent ilçesinde 16 Ocak Pazartesi göreve başlamasının ardından, makamda sadece resmi evrakları incelemek için oturan Kaymakam Ayvat, vatandaşların sorunlarını iletmek için kendisine gelmesini beklemek yerine, kendisi vatandaşların ayağına kadar giderek vatandaşların talep ve şikâyetlerini yerinde görüyor.

Göreve başlamasının üzerinden iki ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen gitmedik köy ve mahalle bırakmayan Kaymakam Ayvat, köy ve mahalle ziyaretleri kapsamında ilçenin Oyraca Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlarla buluşarak sorunlarını dinleyerek, taleplerini aldı.

Köy halkının öncelikli talep ve şikayetleri arasında yer alan yol sorununa el atan Kaymakam Ayvat, köy halkının sıklıkla kullandığı ancak dar olduğu için araçların zorlukla döndüğü virajın genişletilmesini için talimat verdi. Ayvat’ın talimatı üzerine söz konusu viraj iş makinası ile genişletilerek sorun çözülürken, bazı vatandaşların yeni yol taleplerinde bulunması üzerine bölgede inceleme yapıldı. Yapılan inceleme sonucunda, talep edilen yolun yapılması uygun bulundu.

Yeni yapılması planlanan yol güzergâhında arazisi bulunan vatandaşların muvafakat vermesi halinde yol yapım çalışmalarına hemen başlanabileceğini belirten Kaymakam Ayvat, “Oyraca Köyümüzde vatandaşlarımızla yaptığımız toplantıda sorunlarını dinleyerek, talep ve şikayetlerini aldık. Vatandaşlarımızın bizden öncelikli talepler genellikle ulaşım yönünden oldu. Mevcut yollarda gerekli bakım ve onarım çalışmalarımız devam etmektedir. Bu noktada, acil olarak yapılması gereken noktalarda yol genişletme çalışması yaptırdık.

Yine vatandaşlarımızın Harşit Çayı üzerinden yaya ulaşımı olarak kullandıkları asma köprünün eskiyen tahtalarını yenileyeceğiz. Yeşiltepe Mahallemizde bir vatandaşımızın evine giden patika yolu da kadastral sınırlar içerisinde kalarak genişleteceğiz. Oyraca Köylülerimizin yeni ham yol talebini de yol güzergahında arazisi bulunan vatandaşlarımızın muvafakat vermeleri halinde yapmaya hazırız. Biz Kaymakamlık olarak talep edilen güzergahta yol yapım çalışmalarında bulunmaya hazırız ancak arazi sahiplerinin mutlaka onayı gerekmektedir” diyerek getirilecek hizmetlerin aksamaması için vatandaşların da kamu kurumlarına yardımcı olmasını istedi.

Kaymakam Ayvat’ın göreve geldiği günden itibaren halk ile iç içe olması, sorunları yerinde görerek kısa sürede çözüme kavuşturmak için ilgililere talimat vererek, bizzat çalışmaları takip etmesi ilçe halkı tarafından “Tam bir hizmet aşığı” tanımlamaları ile memnuniyetle karşılanıyor.


Haber okunma sayısı: 1474

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-ise-ne-diyorsun-sayin-baskanim

Bu İşe Ne Diyorsun? Sayın Başkanım!..

29 Mart 2018 Perşembe 15:31
dogankent-tirebolu-yolunda-kaza

Doğankent-Tirebolu Yolunda Kaza

15 Ağustos 2017 Salı 14:45
vali-karahan-dogankentte

Vali Karahan Doğankent'te

18 Nisan 2017 Salı 13:29
tabiat-parki-tamam-gibi

Tabiat Parkı Tamam Gibi!

31 Mart 2017 Cuma 18:50

ALT KATEGORİLER


ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN