20 Temmuz 2018 Cuma

Canikli’den Doğankent’te Duble Yol Müjdesi!

canikliden-dogankentte-duble-yol-mujdesi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 12 Nisan Çarşamba günü Doğankent’e gelerek halka hitap ederek, Duble Yol müjdesi verdi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 19:51

Anayasa’nın bazı maddelerinin değiştirilmesi için 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması öncesinde ziyaret ve gezilerine devam eden Başbakan Yardımcısı Canikli, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra ilk teşekkür ziyaretini Doğankent ilçesinden yaparak başlamıştı. Canikli, Doğankent ilçesini es geçmeyerek Doğankentlilerle bir araya geldi.

Doğankent’e gelişte; Doğankent Kaymakamı Mustafa Ayvat, 23.Dönem Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Doğankent sokaklarından halkı selamlayarak geçerek Ak Parti İlçe Teşkilat binası önünde halka seslendi.

Hafta içi olmasına rağmen tarihi bir kalabalığın toplandığı alanda konuşmasına Doğankent’te yabancı olmadığını söyleyerek başlayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu tanışıklığının yeni olmadığını çok eskilere dayandığını belirterek "Biz bu Harşit yolunda büyüdük. Harşit yolunun bugünkü halinde değil 1970 li yıllarında. Alucra’ya giderken Kümbet yolu kapanırdı, bu güzergahı kullanırdık. Ama tabi yol demeye bin şahit isterdi. 1975-76 yıllarında. Fakat buna rağmen kışın kardan kapanmazdı, açık kalırdı ama çok buzlu olurdu. Tehlikeli olurdu ama çok kullandık bu güzergahı. Şimdi trafik çok yoğun, gelirken de gördük artık bu trafik yükü taşımıyor. Yolda kalite olarak bir sıkıntı yok ama yükü taşımıyor, talepte çok fazla, hakikaten son derece kestirme bir yol. Artık bu yolun genişletilmesi gerekir. Genişletilmesinin de zamanı geldi. Yani duble hale getirilmesinin zamanı geldi. Aslında çalışmalara başlandı bununla ilgili, tabi çok ciddi bir maliyet gerekli ama önemli değil bu maliyeti finanse edecek imkanlarımız hamdolsun var. Ve artık önümüzdeki dönemden itibaren bu yolun duble hale getirilmesi noktasında gereken çalışmalara hız kazandıracağız ve Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Artık maliyeti ne olursa olsun bu tür yatırımları çok çabuk, rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Bu ülkenin kaynaklarını milletini hizmetine sunabiliyoruz. Önceki dönemlerle kıyaslanamayacak kadar imkanlar; kaynak, bütçe gibi imkanlar harekete geçirildi, bu yatırımlar yapılıyor. Dediğim gibi büyük yatırımlar, belki bir milyara yakın maliyet olacak. Sonuç olarak güzergahımız çok sayıda büyük tünellerle geçilmesi gerekiyor. Duble yolun kalitesi, standardı çok yüksek. Dolayısıyla belki bir milyarın üzerinde bir rakam çıkacak bize. Yani neyin taahhüdünde bulunduğumun farkındayım. Onun için rakamı da sizinle paylaşmamda bir sakınca yok. Bu yola yapacağımız maliyetle biz 3 tane Ordu-Giresun Havalimanı yapabiliyoruz değerli hemşehrilerim. Rakamın büyüklüğünü tam olarak anlatabilmek için bu örneği veriyorum. Ordu-Giresun Havalimanını biliyorsunuz bu ülkenin, bu ilin 30-40 yıllık hayali idi gerçekleştirdik. Ama önemli değil Doğankent’e buraya helal olsun. Hamdolsun hizmeti vatandaşın ayağına götürebiliyoruz artık. Bu ulaşımdan, yoldan açıldı. Her alanda bu hizmetleri götürebiliyoruz. Hastanesinden, okulundan aklınıza ne geliyorsa son 15 yılda Türkiye ekonomisinde gerçekten bütün dünyanın hayranlıkla izlediği bir destan yazıldı ekonomi alanında. Bir olan milli gelir, ülkenin zenginliği üçe katlandı” diyerek ülkenin geldiği nokta hakkında açıklamalarda bulundu.
Başbakan Yardımcısı Canikli’ye konuşmasının ardından Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden tarafından Doğankent İlçe Merkezinin fotoğrafının yer aldığı bir tablo hediye edildi.
Haber okunma sayısı: 2760

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-ise-ne-diyorsun-sayin-baskanim

Bu İşe Ne Diyorsun? Sayın Başkanım!..

29 Mart 2018 Perşembe 15:31
dogankent-tirebolu-yolunda-kaza

Doğankent-Tirebolu Yolunda Kaza

15 Ağustos 2017 Salı 14:45
vali-karahan-dogankentte

Vali Karahan Doğankent'te

18 Nisan 2017 Salı 13:29
tabiat-parki-tamam-gibi

Tabiat Parkı Tamam Gibi!

31 Mart 2017 Cuma 18:50

ALT KATEGORİLER


ÖNE ÇIKAN HABERLER

AK Parti İl Yönetiminde İki Doğankentli!...

AK Parti Giresun 6.İl Kongresinde yapılan seçimler sonucu iki Doğankentli hemşehrimiz partinin A Takımında yer

Evlilik Öncesi Test Şart

Acıbadem Adana Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Antmen, kemik ve kök hücre

Doğankent Derneği Öğrencilere Burs Verilecek

Bağcılar Doğankent Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Habsi Yazıcı, üniversite öğrencilerine burs vereceklerini

Ömer Tekin Basın Müdür Oldu

Doğankentli hemşehrimiz Ömer Tekin, Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine

Çatak Gecesinde Birlik Çağrısı

Doğankent Çatak Köyü’nün İstanbul Üsküdar Sultan Murat Mahallesinde 1997 yılında kurulan Çatak Köyü

DOYMUŞ KÖYÜNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Doymuş Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 27

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GİRESUN - HAVA DURUMU

GIRESUN